Były dyrektor kreatywny LPP będzie rewitalizował marki modowe w Europie
Po ośmiu latach na stanowisku dyrektora kreatywnego w LPP, polskiej grupie odzieżowej znanej z takich marek jak Reserved, Mohito, Cropp i House, Japończyk Sho Kondo ogłosił swoje odejście, aby założyć Kondo & Partners Consulting, nową agencję skoncentrowaną na branży modowej i lifestylowej.
Pochodzący z Japonii Kondo dołączył do LPP w 2016 roku. Jego zadaniem była rewitalizacja marki Reserved, której sprzedaż spadała. Jego nominacja nastąpiła w kluczowym momencie, kiedy LPP musiało wzmocnić swoją flagową markę. Pod kreatywnym przywództwem Kondo Reserved przeszło znaczącą transformację – odświeżono kolekcje, ale także zwiększono ekspansję LPP na rynki Europy Zachodniej. Jak podaje firma, wpływ Sho Kondo wykraczał poza markę Reserved, ponieważ współpracował i odświeżał także inne marki grupy LPP, w tym Mohito, Cropp i House.
Kondo studiował w prestiżowej Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne i doskonalił swoje umiejętności w renomowanych francuskich domach mody m.in. Balenciaga, Isabel Marant, Haider Ackermann i Maison Margiela. Zdobył również doświadczenie w segmencie odzieży masowej w spółce Inditex, właścicielu marki Zara.
Otwarcie na nowe marki - we własnej agencji
Po wielu latach pracy dla przedsiębiorstw odzieżowych, Sho Kondo zdecydował się na założenie własnej agencji consultingowej. Wraz z nim tworzą ją partnerzy: Martyna Skibicka zajmuje się brand experience oraz marketingiem, Martin Kos, posiadający ponad 15-letnie doświadczenie na rynku produktów luksusowych we Włoszech i Francji, odpowiada za product innovation i brand marketing. Z kolei Karol Gajewicz, uprzednio had of Venture Studio w Żabce, z doświadczeniem w bankowości inwestycyjnej i doradztwie zarządczym, zajmie się rozwojem biznesu.
Agencja Kondo&Partners kieruje swoje usługi do dużych i bardzo dużych przedsiębiorstw z branży fashion&lifestyle (producentów odzieży, ale także np. produktów home&decor) działających na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Kompleksowe podejście do rewitalizacji obejmuje udoskonalenie strategii i wizji marki, budowanie oferty produktów tak, by spełniania oczekiwania rynku, stworzenie pełnej strategii sprzedaży oraz spójnej strategii marketingowej, a także usprawnienie działań operacyjnych, takich jak koordynacja sprzedaży, zarządzanie zapasami, optymalizacja kosztów, kontrola jakości i integracja danych.
– Polski rynek ma niesamowity potencjał wzrostu. Dzięki połączeniu rosnących płac realnych i rosnącego popytu konsumenckiego, lokalne marki mają wyjątkową okazję do konkurowania w skali globalnej. Wierzę, że wykorzystując nasze doświadczenie, możemy pomóc uwolnić ten potencjał i napędzić znaczący wzrost w regionie – tłumaczy Sho Kondo.
Dołącz do dyskusji: Były dyrektor kreatywny LPP będzie rewitalizował marki modowe w Europie
Nie "chyba" tylko na pewno. Materiał lepszy o 300-400%, wykonanie lepsze o 200-300% i cena niższa o 10000%