Eurozet podpisał umowę z Emitelem na kolejne 10 lat emisji Antyradia
Eurozet oraz Emitel podpisały nową, dziesięcioletnią umowę na usługę transmisji i emisji sygnału programu Antyradia w wybranych lokalizacjach w Polsce.
Nowa umowa między Emitelem a spółką Eurozet zakłada ten sam zakres usług i została zawarta na cały, dziesięcioletni okres obowiązywania koncesji. Dotyczy ona 10 stacji nadawczych, w różnych lokalizacjach: w Gdańsku na 92,0 MHz, Gdyni na 101,1 MHz, Koszalinie (106,9 MHz), Krakowie (101,0 MHz), Olsztynie (91,9 MHz), Poznaniu (101,6 MHz), Rzeszowie (96,4 MHz), Szczecinie (104,9 MHz), Warszawa (106,8 MHz) i Zielonej Górze - 98,4 MHz.
Podobnie jak w przypadku umowy na program Radia ZET, współpraca została jednak rozszerzona: nadawca otrzymał gwarancję dodatkowych zabezpieczeń sieci dosyłowej i nadawczej.
W przypadkach awaryjnych Emitel ma zagwarantować m.in. rezerwowy sprzęt oraz alternatywne obiekty nadawcze na czas przerw konserwacyjno-remontowych. Operator odpowiada również w zakresie transmisji sygnału oraz jego emisji, w oparciu o wszystkie własne urządzenia. Umowa obowiązuje od 1 grudnia br.
Grupa Eurozet na sprzedaż
- Nie jesteśmy zainteresowani kupnem Eurozetu. Myślę, że to próba wywołania zainteresowania rynku zakupem tego radia - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Bierecki, senator PiS i większościowy udziałowiec spółki Fratrii.
Z kolei pod koniec listopada „Dziennik Gazeta Prawna” informował, że oferty kupna Eurozetu (właściciela m.in. Radia ZET, Antyradia, Chillizet i Meloradia) od Czech Media Invest złożyły Agora i PMPG Polskie Media. Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl, oferta PMPG jest atrakcyjniejsza dla czeskiej firmy, przez co to właśnie ta grupa medialna może być najbliżej finalizacji transakcji kupna Radia ZET.
Nowy właściciel Grupy Eurozet, która obecnie należy do Czech Media Invest, może zostać wyłoniony w grudniu, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Antyradio to rozgłośnia, która powstała w 2005 roku w wyniku połączenia Radia 94 w Warszawie z Radiem Flash w Katowicach. Od 2007 roku stacja wchodzi w skład Grupy Eurozet. Rozgłośnia korzysta z 16 nadajników, obejmujących zasięgiem największe miasta Polski.
Emitel z 350 obiektami nadawczymi
EmiTel zajmuje się radiodyfuzją naziemną. Firma EmiTel ma w całym kraju ponad 350 obiektów nadawczych stanowiących sieć na terenie całego kraju, z czego 60 to obiekty nadawcze dużej mocy. Firma wynajmuje swoje wieże i obiekty różnym operatorom i realizuje usługi na rzecz naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych.
Spółka EmiTel powstała w maju 2002 r. poprzez wydzielenie z Telekomunikacji Polskiej SA struktur organizacyjnych, które zajmują się radiodyfuzją (rozpowszechnianiem drogą radiową sygnałów świetlnych lub dźwiękowych do dużej liczby odbiorców). Od 2011 do 2014 roku właścicielem spółki była EM Group należąca do funduszu Montagu Private Equity z siedzibą w Londynie. Według danych KRS, 31 lipca 2014 r. EmiTel sp. z o.o. połączył się z Kelbrook Investments, który zmienił nazwę na EmiTel oraz przejął całość zobowiązań i majątek tej firmy. Obecnym właścicielem EmiTelu jest amerykański fundusz Alinda Capital Partners.
Dołącz do dyskusji: Eurozet podpisał umowę z Emitelem na kolejne 10 lat emisji Antyradia