SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ Polska rezygnuje z transpondera na Hot Birdzie

Topnieje liczba kanałów nadawanych z transpondera 116 Hot Birda 13C, dostępnego na pozycji orbitalnej 13E i dzierżawionego przez platformę cyfrową Canal+. Jej rzecznik prasowy informuje Wirtualnemedia.pl, że operator płatnej telewizji zdecydował się zrezygnować z tego pasma.

Dekoder Canal+Dekoder Canal+

Obecnie na transponderze 10,834 GHz, pol. V, SR=27500, FEC=3/4 są dostępne tylko Music Box Polska, DTX, ID HD i Playboy HD.

Kanał erotyczny niebawem zostanie usunięty z platformy Canal+, a stacje TVN Warner Bros. Discovery są już nadawane także z transpondera tej firmy, więc ich dublowanie nie ma sensu.

W ostatnich dniach transponder Canal+ opuściły HBO2 HD, HBO3 HD i AXN Spin HD, a wcześniej: TVP Sport HD, Kino Polska Muzyka, BBC Earth HD, BBC First HD, Animal Planet HD, Discovery Historia i Red Carpet HD.

Rezygnacja z transpondera nie wpłynie na ofertę Canal+

Z jakiego powodu Canal+ rezygnuje z tego transpondera? Czy to oszczędności? - Zmniejszyliśmy liczbę kanałów, które podnosiliśmy na satelitę w ramach usługi komercyjnej, a dodatkowo zoptymalizowaliśmy wykorzystanie pozostałego pasma - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+. Tym samym nie chodzi o usunięcie jakiś kanałów z oferty platformy, tylko przestaje ona wynajmować pasmo satelitarne niektórym stacjom. Ostatnio zakończono też emisję satelitarną TVP 4K, co dało Canal+ dodatkowe miejsca na transponderach.

- Grupa Warner Bros. Discovery wydzierżawiła od Eutelsatu dodatkowy transponder - poinformowała w październiku Katarzyna Issat, dyrektor komunikacji korporacyjnej firmy.  - Część pojemności przeznaczyliśmy na międzynarodowe kanały Eurosportu. O dalszych kanałach, które będą dostępne na transponderze będziemy decydować w przyszłości - odpowiedziała wtedy Issat. Przed rokiem firma wydzierżawiła inny transponder.

Niedawno informowaliśmy, że koszt wynajęcia transpondera na pozycji orbitalnej wykorzystywanej przez polskie platformy cyfrowe (Polsat Box, Canal+, Orange) to blisko 3,7 mln euro rocznie. - W przypadku kanału HD wynajęcie miejsca od Polsat Box lub Canal+ to maksymalnie 100 tys. złotych miesięcznie, w przypadku stacji SD około 60 tys. zł. Do tego dochodzą koszty wysyłania sygnału na satelitę - zdradził wówczas Wirtualnemedia.pl przedstawiciel stacji, która próbowała rozpocząć emisję satelitarną, ale nie zdecydowała się na to z powodu zbyt dużych kosztów.

Dołącz do dyskusji: Canal+ Polska rezygnuje z transpondera na Hot Birdzie

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Solo
Teraz bitrate 5Mb/s dla 1080i będzie rarytasem, a przecież co niektórzy tutejsi fachoFcy mówią o kanałach 4K jak o czymś, co powinno być dostępne w ilościach hurtowych. Znośne bitrate dla 4K, to minimum 15Mb/s. Minimum!
Wiem, że mentalna gimb@za w wieku wszelakim czyta jedynie tytuły i ogląda zdjęcia, ale pod koniec komentowanego tekstu są podane dokładne sumy za wynajem całego transpondera oraz za wynajem pod kanał HD i SD. Sumy liczone w milionach i setkach tysięcy.
Zatem polecam lekturę.
odpowiedź
User
Gie
Coś tak mi się wydaje że platformy satelitarne specjalnie będą obniżać jakość kanałów nadawanych z satelity by te nadawane w streamingu wyglądały lepiej.
odpowiedź
User
Ech
Ta zmiana już wpłynęła na ofertę panie rzeczniku. Jakość wielu kanałów pogorszyła się po tych wszystkich roszadach (niższy bitrate). W obliczu 4K czy tendencji do przechodzenia kanałów SD na HD (a jeszcze sporo takich zostało w ofercie C+) prosiło się o dodatkowy transponder. A tu mamy odwrotne podejście. Kolejny dowód na to, iż CANAL+ w Polsce zwija się, a nie rozwija (patrz wprowadzanie wykastrowanych dekoderów, pod każdym względem gorszych niż Ultraboxy sprzed 3-4 lat czy zupełny brak działań marketingowych/promocji na święta). No cóż. Pieniążki są potrzebne gdzie indziej (choćby na operację przejęcia Sky Deutschland w Niemczech przez Canal+ Group).

Kolejny argument, aby dać sobie spokój z tradycyjną telewizją.
odpowiedź