Orange przyspieszył sieć 4G LTE w aglomeracji górnośląskiej
Sieć komórkowa Orange Polska zakończyła prace w aglomeracji górnośląskiej w zakresie uruchamiania sieci 4G LTE na częstotliwości 2100 MHz.
Orange podaje, że od początku września do końca października br., przede wszystkim dzięki procesowi zwanemu dość szeroko refarmingiem, powiększył pojemność swojej sieci 4G LTE o 27%.
O 1/4 wzrosła w ciągu dwóch miesięcy liczba "systemów" zawieszonych na stacjach bazowych, na których można korzystać z 4G LTE. To zasługa uruchomienia tej technologii na częstotliwości 2100 MHz. Do tego dochodzą zmiany związane ze zmianą aranżacji pasma 1800 MHz, dzięki którym przepustowość zwiększa się jeszcze bardziej.
Z tego fragmentu sieci Orange każdego dnia korzysta kilkaset tysięcy klientów operatora. Codziennie przesyłają oni średnio 66 TB danych, czyli średnio ok. 46 GB w każdej minucie. Najwięcej danych jest przesyłanych w Katowicach, Gliwicach i Sosnowcu.
Wyższe prędkości (tym większe im bardziej zaawansowany jest smartfon w obsłudze agregacji pasm 4G LTE) są już dostępne dla mieszkańców Gliwic, Zabrza, Bytomia, Rudzy Śląskiej, Świętochłowic, Chorzowa, Piekar Śląskich, Siemianowic Śląskich, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Katowic i Mysłowic.
Orange prowadzi refarming także w innych regionach kraju. W połowie października br. operator zakończył prace w Bydgoszczy i Olsztynie, a wcześniej także w Toruniu, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Kilka kolejnych miast jest na finiszu.
W III kwartale 2018 r. Orange Polska zanotował przychody na poziomie 2,775 mld zł. Zysk netto spółki wzrósł do 91 mln zł, a liczba użytkowników przekroczyła 14,6 mln. O 84 proc. rok do roku zwiększyła się baza odbiorców usługi światłowodowego dostępu do internetu.
Dołącz do dyskusji: Orange przyspieszył sieć 4G LTE w aglomeracji górnośląskiej