Z TVP do KRRiT
Komisja za kandydaturą Witolda Kołodziejskiego do KRRiT.
Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu pozytywnie zaopiniowała kandydaturę dziennikarza Witolda Kołodziejskiego na członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
(KRRiT). Głosowało za nim siedmiu senatorów, jeden wstrzymał się od głosu.
Senat zajmie się kandydaturą Kołodziejskiego na członka KRRiT na najbliższym posiedzeniu 30-31 stycznia.
Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o radiofonii i telewizji, KRRiT ma liczyć pięciu członków. Po dwóch wybierają Sejm i prezydent, jednego - Senat.
Podczas przesłuchania przed senacką Komisją Kultury i Środków Przekazu Kołodziejski wskazywał na potrzebę zwiększenia roli telewizji regionalnej. Podkreślał, że istnieje potrzeba szerszego dostosowania programów telewizyjnych do wszystkich grup wiekowych, gdyż - jak ocenił - obecnie większość przekazu adresowana jest głównie do osób od 16 do 49. roku życia.
Powiedział, że jest zwolennikiem konsultacji społecznych, przy podejmowaniu decyzji dotyczących mediów publicznych i etyki. Odnosząc się do pytania o możliwość rezygnacji z reklam w telewizji publicznej powiedział, że "należy zastanowić się, na ile rynek reklam może być ograniczony".
Zaznaczył, że jest zwolennikiem doprecyzowania zobowiązań mediów dotyczących np. emisji programów, wyprodukowanych w Polsce "nie tylko co do treści, ale i co do czasu emisji".
Zgłoszony przez PiS 40-letni Kołodziejski jest jedynym kandydatem Senatu do KRRiT. Przewodniczy Radzie Warszawy. Od 12 lat pracuje w Telewizji Polskiej. Stworzył ponad 600 programów telewizyjnych, reportaży i filmów dokumentalnych.
W 1995 roku został autorem i wydawcą cotygodniowych programów o tematyce społecznej i religijnej. Od 1999 roku - wydawca "Studia Papieskiego" obsługującego wydarzenia medialne, jakimi były kolejne pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski i innych krajów, transmitowane przez TVP.
Obecnie Kołodziejski jest wydawcą, autorem i prowadzącym program "Między ziemią a niebem".
Dołącz do dyskusji: Z TVP do KRRiT