SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE zwleka z przeniesieniem MUX-8 do MUX-5. „Ustalenia WRC-23 będą pomocne”

Szef KRRiT zaproponował, żeby przenieść MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej do pasma UHF. Zwolnione częstotliwości posłużyłyby multipleksom cyfrowego radia DAB+. Choć minęło półtora roku, to prezes UKE zwleka z decyzją w tej sprawie. Rzecznik instytucji sugeruje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że wpływ na to ma jesienna konferencja WRC-23.

Dołącz do dyskusji: UKE zwleka z przeniesieniem MUX-8 do MUX-5. „Ustalenia WRC-23 będą pomocne”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WC
Nie ma żadnego pasma radiowego i telewizyjnego, VHF jest równieź pełnoprawnym pasmem TV i wystarczy zmienić sam mux 8 na dvbt2. Zresztą nie ma przeszkód, aby na tych samych k9sztownych zestawach antenowych dołożyć jeszcze jeden mux na vhf .

Jedyny kraj, który wpakował w pasmo VHF III dwa multipleksy DVB-T to Finlandia. Tylko Finlandia jest mało zaludniona, graniczy bezpośrednio z trzema krajami i wprowadzono to tylko w większych miastach. Już dzisiaj toczy się dyskusja w Finlandii, czy zrezygnować z telewizji w paśmie VHF III i wprowadzić tam DAB+, tak jak w pozostałej Europie. Nawet mała Estonia wprowadza DAB+. DVB-T w paśmie VHF III jest nadawane tylko w Szwecji, Finlandii i Polsce. W Dani nie zrezygnowano z pasma VHF III dla telewizji ale nie utworzono tam żadnej sieci.


W Nowym Jorku naziemna telewizja cyfrowa działa na kanale 2 (mała moc), 3 (duża moc), 6 (mała), 7 (d), 11 (d), 12 (d) i 13 (m).
0 0
odpowiedź