SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MUX-8 nie musi przechodzić na DVB-T2/HEVC do końca 2030 roku

Kanały znane z MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej mogą być jeszcze długo nadawane w rozdzielczości SD. Rzecznik UKE w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zdradza, że do końca obowiązywania rezerwacji tego multipleksu standardem nadawania jest DVB-T. Rezerwacja wygasa dopiero w 2030 roku.

Dołącz do dyskusji: MUX-8 nie musi przechodzić na DVB-T2/HEVC do końca 2030 roku

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Demagogia, jeżeli zainwestowano już w systemy antenowe to najbardziej logiczną propozycją jest przełączenie na T2 i pozostanie na VHF z racji tego, że pasmo UHF zostanie za jakiś czas obcięte od góry o następne 100 MHz. Ponadto nie ma żadnych przeszkód technicznych aby uruchomić jeszcze jeden mux na VHF. Radiu DAB wystarczą 2 kanały czyli 8 slotów radiowych.
0 0
odpowiedź
User
Irek świrek
A dlaczego 8 slotów radiowych a nie np 40? Bo będziemy bronić reklamowego status quo?
0 0
odpowiedź
User
Gość
Dlatego, że i tak nie ma na nie chętnych. Południowi sąsiedzi opędzają cały kraj na 2 kanałach i to jeszcze w SFN a w aglomeracjach dublują przekaz w paśmie L.
Tak naprawdę spokojnie można nadawać 2 muxy tv bez szkody na potrzeby radia, zresztą Finlandia tak właśnie robi.
0 0
odpowiedź