SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójka będzie znowu Trójką? "Niektórzy chcieliby wrócić do niej, gdyby zmartwychwstała"

Kultowy Program Trzeci Polskiego Radia, który niedawno świętował swoje 61-lecie, przez ostatnich kilka lat stracił milion słuchaczy. Odeszli do internetowych stacji za swoimi ulubionymi dziennikarzami. Czy Trójka ma szansę na odbudowanie swojej pozycji po wygranej opozycji w najbliższych wyborach parlamentarnych? - Część odbiorców, dla których radio publiczne, chociaż dzisiaj nieakceptowalne, jest wartością samą w sobie, chcieliby wrócić do Trójki, gdyby ona zmartwychwstała - mówi nam prof. Igor Borkowski, medioznawca.

Dołącz do dyskusji: Trójka będzie znowu Trójką? "Niektórzy chcieliby wrócić do niej, gdyby zmartwychwstała"

114 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
Do "Trójki" powinna wrócić audycja "To był dzień" - świetne 15 minut prawdziwego pluralizmu i ścierania się różnych komentarzy i opinii na temat bieżących wydarzeń. Bardzo tego brakuje. Dziś komentator np. z GazWybu ma szlaban w Polskim Radiu.
odpowiedź
User
miś społeczny
a jak myślisz jaką drogą jeśli nie łączami internetowymi przesyłany jest sygnał do nadajników lokalnych?

Łącza są głównie satelitarne.
odpowiedź
User
miś społeczny
Trójka była i jest rozgłośnią inteligencką otoczoną pewną specyficzną aurą elitarności. To było coś dobrego, coś co gwarantowało jakość. Rozgłośnia ta od zawsze charakteryzowała się pewnego rodzaju elitarnością kulturalną i wrażliwością liberalno-lewicową. Rąbnięcie w tę elitę jest marzeniem Zjednoczonej Prawicy. Poświęca temu mnóstwo wysiłku i czasu. Upadek Trójki jest niczym innym jak symbolem upadku liberalno-lewicowego układu będącego w przeszłości władcą polskich sumień. Z podobną dziką satysfakcją prawicowe media reagują na kolejne spadki sprzedaży „Gazety Wyborczej” czy „Newsweeka”. Nikt już nie chce słuchać tych elitarnych bufonów.

Z tego co pamiętam, w latach 90-tych "Trójka" była bardzo pluralistyczna - układ liberalno-lewicowy wcale nie dominował. Głupotę i błędy transformacji ustrojowej lat 90-tych też nie raz krytykowano.
odpowiedź