SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UKE: w tym roku konkurs na operatora ogólnopolskiego multipleksu DAB+

Wciąż nie wiadomo, kiedy zacznie działać ogólnopolski multipleks radia cyfrowego. Nadal nic się w tej sprawie nie dzieje, choć Urząd Komunikacji Elektronicznej zapowiada wybór jego operatora jeszcze w tym roku.

Dołącz do dyskusji: UKE: w tym roku konkurs na operatora ogólnopolskiego multipleksu DAB+

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XYZ
Już niedługo będziemy mieli jak w Niemczech: po kilkadziesiąt stacji w każdym miejscu.


W polskich warunkach będziemy mieli po kilkadziesiąt stacji (typu Januszex FM) robionych po kosztach i odtwarzających z komputerowej playlisty te same kawałki tzw. muzyki popularnej i disco polo... do tego skompresowanej z bitrate 96 kbps (co daje jakość gorszą niż dzisiejszy FM)
odpowiedź
User
To ja nikt inny
DAB+ nie przyjmie się, słaby sygnał o małym zasięgu, graniczona droga oferta, drogie odbiorniki. Nie są w stanie konkurować z radiem internetowym bez powyższych mankamentów, do tego jest wybierane przez słuchaczy!

Tak to jest, kiedy cały kraj przespał cyfryzację. W Wielkiej Brytanii 74 proc. populacji słucha radio cyfrowe. 40 proc. przypada na DAB+, 14 proc. na smartspeakery, 10 proc. na strony www i appki. Z UKF-u w UK korzysta już tylko 32 proc. Co najmniej 88 proc. populacji słucha radio raz w tygodniu.
Bawaria z najbardziej rozbudowaną ofertę DAB+ w Niemczech: 48 proc. mieszkańców ma dostęp do co najmniej jednego odbiornika DAB+, 31 proc. słucha DAB+ w przeciętny dzień, plus o 4 pp. w ciągu roku. Stagnacja radia cyfrowego od lat na wysokości ok. 17 proc. UKF na Bawarii słucha już tylko 43 proc. Dwa różne rynki, które dzięki dużej ofercie poradziły sobie z cyfryzację. Polska nie potrafi sobie poradzić, bo KRRiT nie wspiera różnorodność oferty, tylko chroni monopole.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
A najtańsze odbiorniki bylejakie do DAB+ za ponad 100 zł. Porządny odbiornik do DAB+ nawet za 800 zł. Chory kraj....

Dobry odbiornik UKF bez DAB/DAB+ też kiedyś tyle kosztował.
odpowiedź