SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Polskiego BBC nie ma i nie będzie”. Ekspertów pytamy: jak naprawić radio

Postawienie w stan likwidacji lokalnych rozgłośni radiowych to szansa na ocenę ich sytuacji finansowej. Weryfikację sposobów zatrudnienia i wysokości wynagrodzeń. I na walkę z upolitycznieniem, które za rządów PiS osiągnęło taki stopień, że nawet prezentacja kultury, była mu podporządkowana. W jakim kierunku powinno pójść „nowe” radio regionalne, żeby spełniało swoje zadania informacyjne, kulturotwórcze i sprzyjało budowaniu społeczeństwa obywatelskiego? Jak powinno być finansowane? Pytamy medioznawców.

Dołącz do dyskusji: „Polskiego BBC nie ma i nie będzie”. Ekspertów pytamy: jak naprawić radio

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ja nikt inny
Z ostatnich zdań mam rozumieć że chcą usieciowić radio regionalne?

To byłaby błędna droga. Lepiej usieciowić regionalnie. Z Warszawy nic dobrego nie przychodzi.
Program powinien byc nadawany z Warszawy.

Nie masz pojęcia o radiu i Polsce. Polskie Radio ma tak mało słuchaczy, to jest z Warszawy. Najpopularniejszy program radiowy w Polsce jest z Krakowa. Trzeba zabrać Warszawce prawie istniejący monopol na media. Większość Polaków mieszka poza Warszawą. Ludzie chcą słyszeć co dzieje się u nich w regionie.
"To koszmarnie kosztowny projekt dla NIKOGO, ze śladową słuchalnością."
Przed 2016 Czwórka budowała swoją pozycję ze słabiutkim zasięgiem, później PR zepchnęło ofertę dla osób młodszych do podziemia.

100 proc młodych ludzi ma dostęp do internetu. Według informacji operatora sieci 88 proc populacji żyje w zasięgu Czwórki. Gdyby program był aż tak dobry, to można byłoby odczytać to w wynikach Radio Tracku. Kiedy ekipa weźmie się do pracy, aby zmienić wyniki słuchalności? Wszystko wskazuje na to, że Warszawiacy nie mają wyczucia co chcą słuchać Polacy po za molochem na Wisłą.
2 2
odpowiedź
User
Rodack
Marzę o tym żeby znowu słuchać Trójki a nie Trujki
2 2
odpowiedź
User
takie tam
W Radiu Rzeszów po raz pierwszy wypłata nie wpłynęła 25 dnia miesiąca (25 stycznia). Nie wpłynęła tez 26 stycznia. Jak w innych rozglośniach?
5 0
odpowiedź