SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakłada, że wkrótce ruszy proces cyfryzacji radia - w II połowie tego roku ruszą konkursy na lokalne multipleksy cyfrowe w 34 miastach. O częstotliwości będą mogli ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni. Natomiast o technologii DAB+ z dużym dystansem wypowiadają się ogólnopolskie rozgłośnie radiowe.

Dołącz do dyskusji: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

70 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rob
Moja ulubiona stacja dziś to radio cyfrowe, działające we Wrocławiu Radio Wrocław Kultura nadające w lokalnym DAB. (...) Nowe stacje plus technicznie lepsza jakość. Dla mnie to oczywista korzyść.


Dla mnie RWK nie nadaje się do słuchania właśnie przez skandaliczną jakość techniczną. Próbowałem słuchać kilkakrotnie, bo stacja jest naprawdę ambitna, ale niestety za każdym razem moje uszy krwawią. Wiem, że nigdy nie zaakceptuję radia ze zmasakrowanym dźwiękiem. Takiemu DAB+ mówię nie.
odpowiedź
User
moon
Pan prezes eurozetu powtarza te same wyuczone zdania od lat, choc po tej wypowiedzi widać, że nie bardzo wie co mówi. To mniej wiecej tak, jakby kiedyś mowić, że lepsza jest telewizja w internecie lub seriale na www, niż platformy netflix czy showmax. A swoja drogą skoro tak stawiacie w tym eurozecie na radio internetowe to może zaczniecie porządnie je w tym internecie robić, co?
Niiestety zwykle tak to jest, jak firmą radiową zarządza ktoś, kto nie lubi radia i nie wierzy w radio.
odpowiedź
User
Rob
Co to całe DAB daje. W porównaniu do DVB-T nie daje praktycznie nic. DVB-T dało lepszy zasięg, idealną jakość, jakość HD i DD, kilkadziesiąt kanałów (których i tak nikt nie ogląda) itp. itd. DAB zwiększy tylko ilość dostępnych częstotliwości których i tak nikt nie będzie używał.

Głuchym, to może i nic nie daje. Jednak jak ktoś słucha i słyszy, to różnica jest dramatyczna. Moim zdaniem Dwójki PR nie da się słuchać na FM, bo muzyka ginie w morzu szumu, a w DAB+ jest wspaniale...


Ty jesteś trollem, czy nie słyszysz naprawdę, że w DAB+ Dwójka często aż bulgocze od artefaktów i ma mizerną szczegółowość i przestrzeń stereo? Na szumy FM pomoże dobra antena odbiorcza. Na artefakty w DAB+ nie pomoże nic...
odpowiedź