SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stawiając na zdalną pracę dziennikarzy, „Dziennik Gazeta Prawna” sporo ryzykuje (opinie)

System home office sprawdza się w pracy pojedynczych dziennikarzy, przy tworzeniu miesięcznika lub tygodnika. Ale redagowanie w tym modelu dziennika może okazać się niemożliwe bez szkody dla jakości tytułu - oceniają dla Wirtualnemedia.pl Piotr Gabryel, Bartosz Węglarczyk, Michał Kobosko, Maciej Samcik i Marek Rabij.

Dołącz do dyskusji: Stawiając na zdalną pracę dziennikarzy, „Dziennik Gazeta Prawna” sporo ryzykuje (opinie)

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogi
I tak dobrze, że w ramach tzw optymalizacji kosztów, dziennikarzy nie zastąpią roboty, jakie już przygotowują depesze w agencjach prasowych.
odpowiedź
User
Analityk
Może to mieć sens kiedy redaktorzy przestaną promować kolegów z redakcji tz. za artykuły tej samej długości spod małego palca płacić tyle ile nie-kolegom za teksty wymagające dużo większego nakładu pracy. Obecnie dziennikarze "pracujący zdalnie", czyli na śmieciówkach służą do bicia, czyli bez podpisywania z nimi przed wykonaniem pracy żadnej umowy, dowolnie obcina się honoraria, żąda w nieskończoność poprawek, bo z góry nacisk na oszczędności, bo sprzedaż spada i kółko się zamyka.
odpowiedź
User
fota
Fota obrazująca artykuł jest mocno niekontekstowa. Proponuję przejechać się do DGPu i zobaczyć jak wygląda wystrój wnętrz. :-))))))))))
odpowiedź