Doświadczeni programiści Scali zarobią nawet 31,5 tys. złotych. Wzrost ofert pracy o 18 proc. dla specjalistów w tym obszarze
Technologia Scala cieszy się coraz większą popularnością. W 2021 roku inżynierowie w tym obszarze mogli zarobić nawet 22 tys. złotych netto (+VAT) miesięcznie, a obecnie to już nawet 31,5 tys. złotych przy umowie B2B. Z kolei przy umowie o pracę doświadczeni specjaliści mogą liczyć na pensję w granicach od 18 do 25 tys. złotych brutto miesięcznie.
Jak wynika z kalkulatora wynagrodzeń firmy No Fluff Jobs juniorzy, którzy specjalizują się w Scali, mogą zarobić od 4 do 8 tys. złotych brutto miesięcznie przy umowie o pracę. Natomiast w przypadku kontraktu ich pensja może wynosić od 7 do 11,5 tys. złotych brutto miesięcznie. Dane pochodzą z ostatnich 12 miesięcy.
„W Evolution zatrudniamy wielu specjalistów posługujących się Scalą. Widzimy ogromny potencjał w tym obszarze, dlatego nie dziwią nas statystyki i chętnie angażujemy się w polską społeczność Scali oraz uczestniczymy w wielu wydarzeniach z nią związanych. Największe firmy technologiczne z całego świata korzystają z tej technologii. Pamiętajmy, że zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania IT cały czas będzie rosło, dlatego powinniśmy szukać rozwiązań, które są elastyczne i dają nam cały wachlarz możliwości, a Scala niewątpliwie jest właśnie takim rozwiązaniem” – komentuje Jacek Mrzygłód z Evolution.
Seniorzy posługujący się technologią Scali mogą zarobić od 24 do 31,5 tys. złotych netto (+VAT) miesięcznie przy kontrakcie, a przy umowie o pracę od 18 do 25 tys. złotych brutto miesięcznie. Osoby na stanowiskach typu mid natomiast mogą liczyć na wynagrodzenie od 20 do 30 tys. złotych netto (+VAT) miesięcznie przy kontrakcie, a w przypadku umowy o pracę od 15 do 22 tys. złotych brutto miesięcznie.
Coraz więcej ogłoszeń o pracę w obszarze Scali
No Fluff Jobs porównał również ilość ogłoszeń, w których w wymaganiach technicznych pojawiła się znajomość technologii Scala. Jak się okazuje, porównując okres od 1 stycznia do 10 października 2021 roku z analogicznym w 2022 roku, mamy wzrost o 18 proc. Dane te potwierdzają, że Scala z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna.
Firma Evolution, widzi potencjał związany z technologią Scali i właśnie dlatego po raz kolejny organizuje konferencję poświęconą tematyce tego języka. Pojawią się na niej eksperci w tym obszarze tacy jak: Adam Rozenek (Scala Backend Developer w Iterators), Marcin Kustra (Backend Developer w Evolution Engineering), Mateusz Kubuszok (Senior Software Engineer w SwissBorg), czy Oleg Nizhnikov (Backend Developer w Evolution Engineering). Wydarzenie będzie okazją do posłuchania merytorycznych wykładów oraz wymiany doświadczenia z ekspertami związanymi z technologią Scali. Kolejna edycja The Art of Scala odbędzie się 16 listopada w Magic Mind Museum.
Scala to język programowania wysokopoziomowego, utworzony w 2001 roku w Lozannie przez Martina Odersky'ego. Działa na Wirtualnej Maszynie Javy.
Dołącz do dyskusji: Doświadczeni programiści Scali zarobią nawet 31,5 tys. złotych. Wzrost ofert pracy o 18 proc. dla specjalistów w tym obszarze