Kickstarter zwalnia 45 procent zespołu. Traci finansowo przez koronawirusa
Kickstarter, jedna z najbardziej znanych platform crowdfundingowych na świecie przeprowadza zwolnienia. Redukcje dotyczą 45 proc. pracowników zatrudnionych w firmie. Powodem zwolnień jest spadek liczby projektów obecnych w serwisie z powodu pandemii koronawirusa.
Platforma Kickstarter funkcjonuje w internecie od 2009 r., pozwala na społecznościowe finansowanie rozmaitych projektów. W historii serwisu są zbiórki o wartości przekraczającej kilkanaście mln dol., rekordowy projekt smartfona Pebble Time zdobył finansowanie w wysokości ponad 20 mln dol.
45 proc. do zwolnienia
Teraz Kickstarter poinformował, że zawarł z działającym w firmie związkiem zawodowym porozumienie dotyczące zwolnień pracowników.
Zgodnie z umową od początku maja br. pracę w firmie straci 45 proc. zatrudnionych w niej osób. Kickstarter nie podaje wysokości zatrudnienia, nie wiadomo więc dokładnie jaka liczba pracowników została objęta redukcjami.
Szefostwo Kickstartera wyjaśnia, że jest zmuszone do redukcji zatrudnienia w związku z kryzysem koronawirusa. Od momentu pojawienia się pandemii liczba aktywnych projektów spadła o 35 proc., co wpływa na kondycję finansową firmy.
Cztery miesiące odprawy
Zgodnie z ustalonym planem wszyscy zwolnieni pracownicy otrzymają odprawę w wysokości ich czteromiesięcznych zarobków.
Poza tym osoby zarabiające w firmie poniżej 110 tys. dol. rocznie będą korzystać ze świadczeń zdrowotnych przez 6 miesięcy, zaś pracownicy z wynagrodzeniami powyżej tej kwoty będę objęci opieką zdrowotną w ciągu 4 miesięcy.
Zwolnieni pracownicy Kickstartera otrzymali pełną zgodę na poszukiwanie pracy u rynkowych konkurentów platformy. Ponadto w wypadku przywrócenia w firmie zatrudnienia w pełnym wymiarze w pierwszej kolejności do firmy będą mogli powrócić ci pracownicy, którzy obecnie zostali zwolnieni.
Dołącz do dyskusji: Kickstarter zwalnia 45 procent zespołu. Traci finansowo przez koronawirusa