Lotos uruchomi restauracje Subway przy kolejnych 11 stacjach
Ogólnopolska sieć paliwowa Lotos planuje otwarcie 11 nowych barów kanapkowych Subway w pierwszej połowie br. Spółka zarządza obecnie 24 restauracjami tej sieci i jest największym franczyzobiorcą marki Subway w Polsce.
Rozwój oferty gastronomicznej jest dla Lotosu jednym z głównych obszarów działalności w obszarze poza paliwowym. Jednocześnie to jeden z kluczowych elementów realizowanej w latach 2017-2022 strategii rozwoju.
Spółka ma własną markę gastronomiczną Cafe Punkt. Jej punkty znajdują się na 401 stacjach paliwowych koncernu , w tym na 106 stacjach franczyzowych. Z siecią Subway Lotos współpracuje wszędzie tam, gdzie widzi możliwość i potrzebę wzbogacenia stacyjnego menu.
W latach 2015-2018 Lotos otworzył na własnych stacjach paliwowych 24 restauracje Subway. Połowa z nich powstała przy autostradach i drogach ekspresowych (m.in. przy autostradzie A1 - MOP Krzyżanów Wschód i Zachód, MOP Rowień, autostradzie A2 - MOP Police, MOP Łęka, autostradzie A4 - MOP Rudka, MOP Oleśnica, MOP Witowice, MOP Kozłów, MOP Rachowice, a także przy drodze S8 – Emilianów). W ub.r. otwarto 7 punktów – w Radomiu, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Sandomierzu, Rawiczu i Mławie. Poza tym z oferty baru można skorzystać na stacjach w Rumii, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Radzyminie.
W pierwszej połowie br. Lotos planuje otwarcia kolejnych 11 punktów restauracji Subway na swoich stacjach. W lutym pojawią się one w Ostrołęce, Giżycku oraz Stalowej Woli. W marcu – przy drodze S7 (MOP Suchedniów) i w Gdańsku, w kwietniu w Pruszczu Gdańskim, Wrocławiu i przy autostradzie A4 (MOP Wysoka), a w maju przy drodze S3 (MOP Sitno), przy autostradzie A6 z Polski do Niemiec (MOP Kołbaskowo) oraz w Pruszkowie.
Subway jest amerykańską siecią restauracji szybkiej obsługi, która globalnie posiada ponad 44 500 lokali w 110 państwach, z czego w Polsce działa około 130 restauracji.
Dołącz do dyskusji: Lotos uruchomi restauracje Subway przy kolejnych 11 stacjach