Netflix otworzy w Polsce swoje centrum inżynieryjne. „Dostęp do świetnych specjalistów”
Kilka miesięcy po otwarciu swojego regionalnego biura w Polsce, Netflix ogłasza, że w Warszawie powstanie także centrum inżynieryjne platformy. Pracujący w nim specjaliści będą mieć bezpośredni wpływ na to, w jaki sposób Netflix kreuje i produkuje swoje hity. Na początek pracę w warszawskim centrum znajdzie kilkudziesięciu inżynierów. Rekrutacja już się zaczęła.
We wrześniu 2022 roku, po sześciu latach obecności na rynku, firma otworzyła swoje biuro na Europę Środkowo-Wschodnią w Warszawie. Teraz obwieszcza kolejny krok i inwestycję w stolicy Polski: stworzenie centrum inżynieryjnego dla całej ptatformy. Do jego zadań będzie należeć tworzenie produktów i usług, wykorzystywanych przez wewnętrznych i zewnętrznych partnerów, którzy produkują i zarządzają treściami w serwisie.
- Rozwiązania, nad którymi będzie pracował zespół z Warszawy, umożliwią cały proces produkcji treści, od pomysłu do realizacji i publikacji w serwisie, oraz zapewniają nowe, innowacyjne sposoby zarządzania rozrywką w skali globalnej – informuje Netflix.
Dlaczego Polska? "Świetne uczelnie, świetni specjaliści"
Decyzja o inwestycji w Polsce zapadła wiele miesięcy temu w centrali firmy w Los Gatos i została podjęta przez kierownictwo zespołu zajmującego się technologiami w firmie. – Wybraliśmy Polskę ze względu na dostęp do świetnych specjalistów: polskie uczelnie informatyczne mają doskonałą reputację, a deweloperzy z Polski są cenionymi ekspertami, chętnie zatrudnianymi na całym świecie – mówi Deborah Black, wiceprezydent Engineering. – Cieszymy się na tę współpracę i wierzymy, że nowe centrum pomoże nam rozbudować naszą globalną organizację technologiczną i przynieść jeszcze więcej innowacji w rozwiązaniach, które tworzymy.
Inżynierowie pracujący z Warszawy będą mieć bezpośredni wpływ na to, jak studio Netflix tworzy i produkuje popularne tytuły, takie jak „Wiedźmin”, „The Crown” czy „Stranger Things”. Każdego roku powstaje coraz więcej oryginalnych tytułów w bibliotece Netflix, zatem oprogramowanie zarządza wydatkami na treści o wartości miliardów dolarów.
Na początek serwis planuje zatrudnić w Warszawie kilkudziesięciu inżynierów, którzy będą pracować w regionalnym biurze Netflix w Warszawie. Obecnie trwa rekrutacja na inżynierów oprogramowania aplikacji biznesowych.
Netflix wyprodukował już ponad 30 polskich filmów i seriali – tylko w zeszłym roku serwis przeznaczył 400 milionów zł na lokalne produkcje, a od 2018 r. stworzył ponad 3500 miejsc pracy przy produkcjach własnych: dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów oraz ekip pracujących na planie i poza nim, które są podporą każdej produkcji.
Na koniec września ub.r. Netflix miał globalnie 220,67 mln subskrybentów. Wzrost liczby subskrybentów był dużo wyższy od prognozy sprzed trzech miesięcy wynoszącej 1 mln. Platforma wróciła do dodatniej dynamiki, po tym jak w pierwszym kwartale br. straciła netto 0,2 mln klientów, a w drugim - 0,97 mln.
Dołącz do dyskusji: Netflix otworzy w Polsce swoje centrum inżynieryjne. „Dostęp do świetnych specjalistów”
Dadzą Ci umowę o dzieło, kartę multisport, 5% zniżki na netfilxa i możliwość bezpłatnego urlopu na żądanie.