Mniejszy zarząd T-Mobile Polska. Odchodzi też dyrektor ds. prawnych
Z T-Mobile Polska żegnają się członkini zarządu Agnieszka Rynkowska oraz dywizji ds. prawnych, audytu, zarządzania zgodnością i ochrony danych Cezary Albrecht. Natomiast nowo otworzonym pionem people, legal & security będzie kierowała Dorota Kuprianowicz-Legutko, członkini zarządu ds. polityki personalnej.
Agnieszka Rynkowska rozstanie się z T-Mobile Polska z końcem grudnia br., wraz z zakończeniem swojego dwukadencyjnego kontraktu. W zarządzie operatora jest od początku 2019 roku, odpowiada za rynek biznesowy oraz obszar bezpieczeństwa. Jest też w radzie nadzorczej spółki zależnej T-Mobile Polska Business Solutions.
- Odegrała kluczową rolę w kształtowaniu naszej strategii i wypracowaniu znakomitych wyników oraz budowie doskonałego zespołu, który jest świetnie przygotowany na przyszłe wyzwania. Jesteśmy niezwykle wdzięczni Agnieszce za jej poświęcenie i ciężką pracę, które zapisały się trwale w naszej organizacji - komentuje w komunikacie Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska.
Do czasu ogłoszenia nowego członka zarządu odpowiedzialnego za obszar biznesowy, managerowie zajmujący się kwestiami B2B będą raportować bezpośrednio do Andreasa Maierhofera.
Przed przejściem do telekomu Agnieszka Rynkowska pięć lat pracowała w polskim oddziale Microsoftu, kolejno jako dyrektor ds. strategii biznesowej, dyrektor marketingu i operacji oraz członek zarządu. Wcześniej była związana z Philips Lighting (jako dyrektor marketingu w regionie Europie Środkowo-Wschodniej), Orange Polska / PTK Centertel oraz firmą Ericsson.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Z kolei Cezary Albrecht odchodzi z T-Mobile Polska po 17 latach pracy. Początkowo odpowiadał za obszar regulacyjny i relacje z sektorem publicznym, potem pełnił szereg kluczowych funkcji, m.in. członka jej zarządu oraz zarządu spółki zależnej GTS Polska.
W styczniu 2022 roku Albrecht objął stanowiska general counsel i prokurenta samoistnego. Nadzorował obszar prawny, audytu, zarządzania zgodnością oraz ochrony danych, a także działania w zakresie relacji międzyoperatorskich i usług hurtowych.
- Jesteśmy wdzięczni Cezaremu Albrechtowi za lata oddanej pracy, podczas których jego profesjonalizm oraz niezachwiane zaangażowanie odegrały kluczową rolę w sukcesie naszej firmy. Wiedza i przezorność Cezarego nieustannie pomagały chronić interesy firmy, nawet w najbardziej złożonych sytuacjach - podkreśla Andreas Maierhofer.
T-Mobile Polska z nowym pionem
Z początkiem października w T-Mobile Polska utworzony zostanie pion people, legal & security, który połączy obecne kompetencje jednostki HR z obszarami prawnymi i bezpieczeństwa. W ten sposób firma dostosowuje się do globalnych struktur swojego właściciela - koncernu Deutsche Telekom. Podkreśla też, że utworzenie nowego pionu ma zwiększyć synergie między obszarami oraz wzmocnić współpracę między nimi.
Pionem people, legal & security Dorota Kuprianowicz-Legutko, obecnie członkini zarządu ds. polityki personalnej w T-Mobile Polska. Operator podkreśla, że menedżerka „jest znana ze swojego silnego przywództwa, zaangażowania w tworzenie wspierającego i nastawionego na rozwój środowiska pracy oraz umiejętności dostosowania praktyk biznesowych do celów strategicznych”, ponadto „jej proaktywne podejście oraz dążenie do ciągłego doskonalenia są kluczowe w realizacji najważniejszych celów firmy”.
Kuprianowicz-Legutko przed przejściem do T-Mobile Polska odpowiadała przez pięć lat za zarządzanie kapitałem ludzkim w Innogy Polska. Łącznie ma ponad 25 lat doświadczenia w tym obszarze w firmach z branży energetycznej, logistycznej i FMCG.
Andreas Maierhofer jest prezesem T-Mobile Polska od wiosny 2017 roku. W zarządzie telekomu są również Juraj Andras (od grudnia 2017 roku jako dyrektor finansowy), Goran Markovic (od września 2020 roku, odpowiada za rynek prywatny i pion ofert dla klientów indywidualnych) oraz Alexander Jenbar (od września 2022 roku, kieruje pionem technologii).
W drugim kwartale 2024 roku grupa kapitałowa T-Mobile Polska osiągnęła wzrost przychodów rok do roku o 5,8 proc. do 1,75 mld zł i skorygowanego zysku EBITDA AL z 466 do 488 mln zł. Na koniec czerwca br. telekom miał 12,64 mln klientów, co wobec 12,46 mln rok wcześniej daje wzrost o 1,5 proc.
Dołącz do dyskusji: Mniejszy zarząd T-Mobile Polska. Odchodzi też dyrektor ds. prawnych