Telewizja w rocznicę wybuchu II wojny światowej
We wtorek 1 września, w dniu 70. rocznicy wybuchu II wojnyświatowej, "Wiadomości" TVP 1 i "Fakty" TVN zostaną nadane zGdańska, a kanały informacyjne na bieżąco będą relacjonowaćodbywające się uroczystości. Z kolei TV Polonia wyemituje pierwszypolsko-niemiecki dokument o wybuchu wojny.
Wyjazdowe "Wiadomości" poprowadzi PiotrKraśko, a "Fakty" - Kamil Durczok.Natomiast "Wydarzenia" Polsatu tego dnia będą nadawane ze studia wWarszawie. - Ale program w większości będzie poświęcony obchodomrocznicy wybuchu wojny. Do Trójmiasta wysyłamy trzy ekipy - mówinam Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowyPolsatu.
Relacje na żywo z uroczystości dziejących się m.in. naWesterplatte czy w Wieluniu, znajdą się na antenach kanałówinformacyjnych TVP Info, TVN 24 i Polsat News (transmisjaz Westerplatte także w TVP 1). TVN 24 przez cały dzień nadawaćbędzie komunikaty radiowe, które emitowane były we wrześniu 1939oku. Zostaną w nich odtworzone wydarzenia z kampanii wrześniowej ibędą one zawierać informacje z przebiegu walk na froncie. Z koleina antenie Polsat News znajdą się krótkie reportaże z cyklu"Świadkowie", w których czasy wybuchu II wojny światowej wspominająuczestnicy tamtych wydarzeń.
Telewizja Polska obchodom rocznicy ataku Niemiec naPolskę w 1939 roku poświęci też sporo czasu na innychkanałach. TVP Polonia 1 września o 21.47 nada pierwszyfilm dokumentalny o początku II wojny światowej zrealizowany wkoprodukcji polsko-niemieckiej "Atak Hitlera na Polskę (jakrozpoczęła się II wojna światowa)".
W ramówce TVP 1 znajdzie się specjalne wydanie"Kawy czy herbaty?" poprowadzone z okrętu marynarki wojennej ORP"Gen. K. Pułaski" , a w ramówce TVP 2 - koncert"The World Orchestra for Peace" (godz. 19.00). TVPKultura pokaże dwa filmy fabularne opowiadające o wojnie -"Dwie godziny" i "Szpital przemienienia". Wśród propozycjiTVP Historia będzie natomiast m.in.: filmdokumentalny "Wieluń 4.40" (godz. 16.30) i "Debata w 70 rocznicęnapaści niemieckiej na Polskę" (godz. 20.05).
Dołącz do dyskusji: Telewizja w rocznicę wybuchu II wojny światowej