Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-07-29

A A A POLEĆ DRUKUJ

8 medali zawodników z Ostrołęki

Dwóch ostrołęczan znalazło się w składzie reprezentacji Polski na 9. Mistrzostwach Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Impreza odbyła się w dniach 10-17 lipca w Helsinkach.

Zawodnicy z Ostrołęki wywalczyli 6 medali indywidualnie i 2 w sztafetach: 4 srebrne i 2 brązowe w pływaniu oraz 2 złote medale w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym i zmiennym. Medale zdobyli: Jakub Janczewski: 4 srebrne i 1 brązowy medal indywidualnie oraz 2 złote medale w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym i zmiennym i Robert Serejko - 1 brązowy medal w pływaniu na 50 m stylem klasycznym. Wyjazd brązowego medalisty dofinansował samorząd miasta. W polskiej drużynie startowało 17 pacjentów po transplantacji narządów, w tym: 11 po przeszczepieniu nerki i 6 wątroby. Zawodnicy rywalizowali w: darcie, lekkiej atletyce, mini-maratonie, pływaniu, tenisie ziemnym i stołowym. Pierwsze miejsce w klasyfikacji krajów zajęła Finlandia przy liczbie 104 medali (67 zawodników), drugie Węgry 95 medali, (51 zawodników), trzecie Wielka Brytania 63 medale (26 zawodników). Polacy z dorobkiem 51 medali (17 zawodników)zdobyli VI miejsce. Dotychczasowy rekord naszych zawodników wynosił 20 medali.