SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Chrabota: dzięki dyrektywie o prawie autorskim twórcy mają szansę przetrwać. PiS: to cenzura internetu

Wielu polskich wydawców pochwaliło przyjętą w środę dyrektywę o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym. - Pauperyzacja, czyli zniszczenie środowisk twórczych: dziennikarzy, pisarzy, muzyków, filmowców nikomu się nie opłaca, bo oznacza internetową pustkę, a pustka jest nieatrakcyjna. Dzięki Dyrektywie mamy szansę przetrwać - komentuje Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”. Za dyrektywą głosowali europosłowie PO, natomiast krytykują ją politycy PiS.

Dołącz do dyskusji: Chrabota: dzięki dyrektywie o prawie autorskim twórcy mają szansę przetrwać. PiS: to cenzura internetu

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Komornik masy upadlosciowej UE
No panie Chrabota chyba z wlasnej kieszeni bedziesz PLACIL ODSZKODOWANIE firmom USA przeciwko ktorym napisaliscie gniota prawnego w postaci ACTA2. Juz w tej chwili straty koncernow amerykanskich przeciwko ktorym sa wymierzone PRZEPISY JAWNIE DYSKRYMINUJACE dzialalnosc firm z Doliny Krzemowej moga wyniesc nawet i 10 bilionow dolarow USA.
Wszystkim wydawcom prasy doardzam od tej pory zatrudnic najlepsze kancelarie prawnicze na swiecie BP RYCHLO POJDZIECIE Z TORBAMI ZEBRAC na ulicach Brukseli.
odpowiedź
User
Zastanów się!
Jeśli analizowane będą przez algorytmy komentarze ludzi na forach internetowych czy do artykułów to jest to realne zagrożenie dla demokracji, będzie ona służyć tylko tym uprzywilejowanym, a ty szary człowieku żyj jak gdyby nigdy nic i się nie interesuj. Ludzie, którzy nie będą interesowali się polityką, zmianami technologiczno-cyfrowymi i wszystkim tym co aktualnie dzieje się na świecie popadną w niewolę, bo władza zainteresuje się nimi i wtedy dopiero będą pretensje, ale będzie za późno i żale nie pomogą, bo jak ktoś prowadzi życie bezrefleksyjne, jest rozleniwiony wygodnictwem, dobrobytem, nie ma własnego zdania, tylko sugeruje

Jestes kompletny CEP!się innymi to łyknie każdą ściemę i uwierzy we wszystko i zgodzi się na wszystko, bo tak zaufa postępowi, bo będzie wciąż sądził, że to wszystko dla jego dobra, że to mu zapewni prywatność, bezpieczeństwo. Bzdura! W istocie rzeczy będzie całkowicie na odwrót, nie będzie bezpiecznie, prywatność będzie notorycznie gwałcona , a ludzie w czasach tego wspaniałego postępu będą czuć się niekomfortowo, bo będą mieć wrażenia bycie nieustannie śledzonym, podglądanym czy podsłuchiwanym. W Chinach to ponoć normalka, tam montują kamerki gdzie tylko się da, podsłuchy również mogą się zdarzać, to od nich wziął się ten trend na skany oka, twarzy, palca, dłoni czy głosu w ich flagowych smartfonach. Żyjemy w czasach, gdzie stawka jest najwyższa - pełna kontrola na ludźmi, ale jak się to stanie? Otóż media dezinformują, nie mówią w pełni prawdy, sieją podziały i podsycają konflikty, marketing zbiera wszelakie dane gwiżdżąc sobie na prywatność użytkowników, przyjdzie czas, że będzie chciał wiedzieć co mówimy, co myślimy, z kim przebywamy i gdzie - to umożliwią mu nowe technologie, wszystko pod pretekstem celów marketingowych, cyfryzacja rozleniwi i uśpi ludzi poprzez załatwianie spraw jedynie drogą online - zero kontaktu face to face i będzie chciała abyśmy nasze dokumenty sprowadzali do cyfrowej postaci, absolutnie nie wolno na to pójść, papier niech pozostanie papierem, przemysł technologiczny użyje dronów i robotów by patrolować ulice miast początkowo tylko po to by czuwać nad bezpieczeństwem i likwidować przestępczość, nastąpi także powierzenie zaufania algorytmom i sztucznej inteligencji w rozstrzyganiu kwestii kontrowersyjnych i spornych i wcale nie będzie to nic dobrego. Systemy ze skanem oka twarzy, palca, dłoni czy głosu będą nie tylko w smartfonach ale gdziekolwiek nie pójdziesz - w bankach, sklepach, kinach itp. Potem przyjdzie kolej na czipowanie i to będzie ostatnią rzeczą, będą one stopniowo ulepszane, aż będzie na tyle skuteczna ingerencja by kontrolować zachowania ludzkie i preferencje. System do, którego się dąży nazywam reżimem technokratycznym w koalicji cyfrowego komunizmu przy wsparciu mediów propagandowych i wszechwiedzącego o ludziach marketingu.


Jestes KOMPLETNY CEP!WEZ GOSCIU I WALNIJ SIE W LEB!
Za to ty jesteś wielce inteligentny i tylko tyle potrafisz napisać, nie dostrzegasz zagrożeń jakie płyną z tego "wspaniałego" postępu cyfrowo-technologicznego to będziesz jego ofiarą na własne życzenie. Ten postęp działa na niekorzyść ludzkości pojmij to!. Wcale nie zapewni większego poczucia bezpieczeństwa czy prywatności. Hakerzy tylko zacierają ręce jak dowiadują się, że ludzie chcą wszystko uzależniać od cyfrowo-technologicznego postępu, bo jest im to na rękę. Marketing chce wiedzieć o ludziach coraz więcej i coraz więcej szczegółów pragnie gromadzić, media dezinformują, sieją podziały, nasilają konflikty, cyfryzacja rozleniwia ludzi poprzez wyręczanie wszelkich spraw załatwiając je online, a także zaburzy bezpieczeństwo danych poprzez proponowanie aby wszelakie dokumenty były w wersji cyfrowej - to działanie wybitnie nie sprzyjające prywatności, a przemysł technologiczny użyje robotów by spacyfikować społeczeństwa, tak samo dronów, internet rzeczy to też nie przypadek - wszystko podpięte do sieci może inwigilować jak tylko się da i gromadzić dane, inteligentne lodówki, pralki, telewizory itp. Po co są te systemy ze skanami oka, twarzy, palca, dłoni czy głosu w smartfonach? Po to by przyzwyczajać ludzi, że to będzie wszędzie i to będzie normalką, taka jest prawda. To są te cztery fronty, które współpracują ze sobą w krajach, by wprowadzić system pełnej kontroli obywateli i to faktycznie może się stać, choć nie w najbliższym czasie, ale sami widzimy jak gwałtownie to wszystko przyspieszyło, oni wszyscy wiedzą, że mają mało czasu i chcą ten obrzydliwy cel zrealizować - zniewolić ludzi na cztery spusty -mediami, marketingiem, cyfryzacją i przemysłem technologicznym - wszystkie one współpracują ze sobą, celem stworzenia systemu, z którego nie będzie wyjścia.
odpowiedź