SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT zgodziła się na zastąpienie Czwórki przez Polskie Radio 24

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała zgodę na zmianę nazwy Polskie Radio 24 przez Czwórkę w nadawaniu satelitarnym. To pierwszy krok do tego, żeby Polskie Radio 24 zastąpiło Czwórkę w emisji analogowej, co ma nastąpić jesienią br.

Dołącz do dyskusji: KRRiT zgodziła się na zastąpienie Czwórki przez Polskie Radio 24

45 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Czyli łamiemy prawo, bo koncesja była wydana na stację o określonym profilu, a nie na slot nr 4 dla PR.
Taka zmiana zwłaszcza na FMie, gdzie brakuje częstotliwości wymaga po prostu rozpisania konkursu który może również wygrać komercja. Państwówkę należy zwijać, a nie rozwijać , zanim zawoła o kasę - nie ma żadnych racjonalnych powodów, aby PR miało na FMie 4 sloty, a TVP dostawała kolejne miejsca na multipleksach, powiem więcej - komercja przynajmniej zapłaciłaby za koncesje , a państwówka za nic nie płaci, bo trudno nazwać płaceniem jak ktoś na zapłacenie dostaje kasę.



Chyba jednak się mylisz - Czwórka nadaje nie na podstawie koncesji, a na mocy ustawy o radiofonii i telewizji, ergo - zmiana profilu stacji nie wymaga zgody KRRiT


I rozumiem na podstawie tej ustawy TVP też sobie dostaje kolejne miejsca , teraz na mux 8 aby mnożyć koszty i wołać kasę? Nie masz racji dlatego kiedy tę ustawę uchwalono to czwórka była jeszcze radiem Bis na falach średnich, potem chwilowo na długich, a potem zaczęły się kombinacje zresztą niezgodne z prawem jak kolejny program nadawcy publicznego bez konkursu koncesyjnego wcisnąć na zatłoczony FM. Nadawca państwowy, a nie żaden publiczny jak to się mylnie określa po prostu uważa, że jemu się należy i od zawsze kpi z prawa i wchodzi sobie tylnymi drzwiami. OK - chcecie program informacyjny - to kładziecie na szalę częstotliwości i ryzykujecie postępowanie konkursowe - kto zapytał, czy komercyjni nadawcy np. nie chcą utworzyć takiego programu.


Ale tu nie mówimy o tym jak powinno być, a jak jest. Polecam lekturę ustawy medialnej


Art. 26 pkt. 6. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w porozumieniu z Przewodniczącym Krajowej Rady, zapewnia dla spółek tworzących i rozpowszechniających:

2) ogólnokrajowe programy radiowe – częstotliwości niezbędne do pokrycia kraju zasięgiem odbioru programu pierwszego, drugiego, trzeciego i czwartego oraz częstotliwości niezbędne do rozpowszechniania programów radiowych dla odbiorców za granicą;

Art. 33 pkt. 1. Rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych, z wyjątkiem programów publicznej radiofonii i telewizji, wymaga uzyskania koncesji.

co do telewizji - to się nie wypowiadam


Z tym. że takie częstotliwości były i są PR1- fale długie, PR4 -średnie, PR2 i PR3 - FM, to, że nadawca wymyślił sobie, że wszystko przeniesie na UKF to powinien to być jego problem. Sorry ale ta ustawa jest kpiną tak jak każda następna, która ma w tym oparcie. I na koniec - skoro jest napisane programu czwartego to nie oznacza to programu informacyjnego PR 24 - po prostu zgodnie z literą tej ułomnej ustawy program 4 nie może zmienić nazwy - musi zmienić się w informacyjny i nie może być sytuacji, że PR4 jest sobie gdzieś w necie a w radiu jest zamiast niego PR24, bo to będzie niezgodne nawet z tą ustawą.
odpowiedź
User
gość 2
Czwarty w ustawie jest napisany małą literą, jest to liczebnik porządkowy, a nie nazwa własna
odpowiedź
User
kropek (przygarnij go)
Jak to leciało? "Sorry ziomale"?
odpowiedź