SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kryzysy wizerunkowe w „Dzień dobry TVN" i "Vivie". "Odpowiedzialność za takie praktyki ponosi naczelny"

W ostatnich dniach doszło do dwóch głośnych kryzysów wizerunkowych w mediach mainstreamowych: jeden dotyczył "Dzień dobry TVN" (TVN Discovery Polska), a drugi magazynu "Viva" (Edipresse Polska). Kto powinien odpowiadać w redakcjach za tego typu sytuacje? - Odpowiedzialność za takie praktyki ponosi naczelny - uważa dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska.

Dołącz do dyskusji: Kryzysy wizerunkowe w „Dzień dobry TVN" i "Vivie". "Odpowiedzialność za takie praktyki ponosi naczelny"

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Ktoś argumentuje, że wywiad z aktorką, której dziennikarz zadawał chamskie i głupie pytania "był autoryzowany". No to co, że był? Wolność słowa nie oznacza, że dziennikarz może pytać o wszystko i w dowolny sposób. Przyzwoitość i elementarna kultura to może kategorie staroświeckie, ale bez nich dziennikarstwo przestaje być zawodem, a staje się kur...stwem. (Zbieżność z pewnym nazwiskiem jest nieprzypadkowa)
odpowiedź
User
Marcin
No troszkę bez przesady... Z drugiej strony ludze teraz też są tak delikatni jak wydmuszki... Nie popatrz, nie uśmiechnij się...
Tak jak ktoś ma prawo do swojego wyglądu, poglądów, myślenia. Tak ja ją mam prawo do swojego zdania. I też to proszę uszanować.
odpowiedź
User
Marcin
Kryzys wizerunkowy w Dzień Dobry TVN trwa już od wielu miesięcy. Brakuje w stacji kogoś kto zwolniłby dziennikarzy za szkodzenie stacji oraz przeprowadził trudne rozmowy. Skorzystaliby na tym pozostali pracownicy i dziennikarze. TVN powinien przesunąć na inne odpowiedzialne stanowisko lub zwolnił Kingę Rusin, która wywołuje ciągłe awantury i konflikty. Pani Kinga jest inteligentna i odnajdzie się w programie zgodnym z jej obecną "misją zmiany świata", a nie będzie się nudziła w TV śniadaniowej i przez to wywoływała konflikty. Filipowi Chajzerowi podziękowałbym za współpracę już dawno. Jego odejście poprawiłoby znacznie wizerunek stacji. Psycholożki skompromitowane w sytuacji z Filipem Chajzerem czyli redaktor Ohme i Rotkiel czy nielubianą redaktor Wędzikowską może wystarczy dać możliwość sprawdzenia się w innych programach. Odejście Pani Anny Kalczyńskiej i Andrzeja Sołtysika pozwoli zapomnieć o oskarżeniach o rasizm. Problemy miała w przeszłości także Dorota Wellman, teraz jednak dla Mnie stanowiąca według wzór pracy nad sobą pod względem kontrowersji i pozytywnie patrzę również na Marcina Prokopa, pomijając jakieś żarciki i teksty na sylwestrze. Telewidzowie w Polsce jako obiekt zażenowania obecnie obrali Chajzera i Annę Kalczyńską. Media na świecie jeszcze przez kilka tygodni będą pokazywali sytuację pani Kalczyńskiej i Sołtysika, a młodzi fani K popu nigdy nie zapomną braku przeprosin na wizji w TVN. Zmiany poprawią sytuację i pozwolą konkurować z TVP. Bez zmian skazani są na porażkę. W Pytaniu na śniadanie rozumieją potrzebę ciągłych zmian i pracy nad sobą, nie wywołują awantur, są radośni, uśmiechnięci, nie obrażają innych i nie żartują sobie żenująco i rasistowsko z innych. W PnŚ też zmieniają często twarze na młodsze :)
odpowiedź