SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Najgorsze w historii wyniki radiowej Jedynki. „To upadek publicznej radiofonii”

Po raz pierwszy w historii Program 1 Polskiego Radia spadł poniżej 5 proc. udziału w rynku radiowym. Zdaniem ekspertów, przyczyną utraty słuchaczy jest upolitycznienie radia i karuzela stanowisk, która trwa tam od kilku lat. - Liczę na skuteczne działania nowej pani prezes Polskiego Radia - mówi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Dołącz do dyskusji: Najgorsze w historii wyniki radiowej Jedynki. „To upadek publicznej radiofonii”

74 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jack
Ludzie nie chcą polityki, jest jej zwyczajnie za dużo. To oczywiste, że rządzący mają niebagatelny wpływ na codzienność Polaków, ale można o tym posłuchać raz na jakiś czas w audycji poświęconej polityce, nie zaś co chwilę, w każdym serwisie, kipiącym wręcz takimi treściami. I już nawet nie chodzi o proporcje PiS/opozycja, choć te też mogłyby wyglądać inaczej. Tematów politycznych OGÓŁEM jest za dużo.
Po co w Jedynce transmisje konwencji politycznych (obojętnie już, jakiej opcji by były), skoro jest PR24? Dać skrót w wiadomościach, najważniejsze informacje.
Po co polityka pojawia się w audycjach z założenia niezwiązanych z polityką, jak "Gdzie jest pan Cogito?"?
To wszystko przyćmiewa pozostałe, wartościowe programy, choćby muzyczne. Z ogromną przyjemnością słucham panów Zbigniewa Krajewskiego i Dariusza Michalskiego, którzy prezentują dawne przeboje. Uwielbiam audycje pani Małgorzaty Raduchy - czemu jest ich tak mało? Czemu nie ma red. Gzyla, który miał znakomitą wrażliwość ekonomiczną i wiedzę w kwestiach motoryzacyjnych? Czy audycji dla kierowców nie mógł prowadzić na zmianę z resztą ekipy Radia Kierowców, skoro już ma następować wymiana pokoleń? Niech byłby dwa razy w miesiącu, ale człowiek miałby po co włączać to radio.
Zupełnie nie rozumiem decyzji, które podejmuje Polskie Radio. Tak samo z Czwórką, która znikła z FM. To naprawdę znakomita stacja - treści, o których można pomarzyć w komercyjnej Esce czy RMF Maxxx. Radio młodzieżowe w pełnym tego słowa znaczeniu. Choćby k-pop, którego nie gra żadna stacja prywatna w Polsce. Naprawdę taki produkt warto zamieniać na niemal w pełni polityczną gadaninę bez muzyki? PR24 nie będzie drugim Tok FM, tak samo, jak Zetka nie będzie RMF-em. Te stacje będą się ciągle gonić z marnym skutkiem. A Czwórka stanowiła coś zupełnie odrębnego.
Tłumaczenie wymieraniem słuchaczy? Cóż, czasy się zmieniają, a media publiczne powinny za nimi nadążać i pozyskiwać kolejnych odbiorców. Skoro tak się nie dzieje, to znaczy, że coś tu nie zagrało.
odpowiedź
User
XYZ
Jedyną stacją Polskiego Radia której mógłbym słuchać bez zażenowania przez całą dobę jest Program Drugi :)
odpowiedź
User
Animowany
Czworka to temat zamkniety. Sobala nie poradzil sobie w 2006, to decyzja reszty nieudacznikow zniknela z FM przed kilku laty. Dlaczego? Bo PiS ma w d***e mlodziez. Liczy sie tylko zaspokojenie wlasnych egoistycznych potrzeb. Propagowanie od najmlodszych lat 24 na dobe dojnej zmiany. Pr24 powstalo w opozycji do tok fm. Jest to prywatna rozglosnia pisu za panstwowe pieniadze.
odpowiedź