SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W lipcu część kanałów naziemnych może nadal nadawać w DVB-T

Do końca czerwca kanały naziemnej telewizji cyfrowej na większości multipleksów będą nadawane tylko w standardzie DVB-T2/HEVC. W przypadku MUX-8 i niektórych MUX lokalnych zmiana standardu naziemnej telewizji potrwa prawdopodobnie dłużej. Nadawane na tych multipleksach stacje będą nielicznymi dostępnymi w standardowej rozdzielczości (SD).

Dołącz do dyskusji: W lipcu część kanałów naziemnych może nadal nadawać w DVB-T

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
enter
Mam nadzieję,że kanały z MUX8 przejdą na UHF.

Niestety błędne myślenie. Pasmo VHF to 8 kanałów tv , które mogą być wykorzystane zarówno na DAB+ jak i na DVBT2, w warunkach PL na dystrybucję DAB wystarczą 3 kanały , co przy dobrym zaplanowaniu da możliwość utworzenia 4 do 6 ciu multipleksów , zatem pozostaje nam do wykorzystania aż 5 kanałów co daje możliwość nadawania 2 muxów DVBT2, a przy rozróżnianiu polaryzacji nawet trzech, dlatego grzechem są wypowiedzi rezygnacji z tego i upychania wszystkiego na UHFie, bo tam najzwyczajniej już nie ma miejsca, a z perspektywy czasu może zostać ono ograniczone poprzez zabranie np. 50 MHz od góry na potrzeby czegoś tam.
Reasumując proponując upychanie proponujesz SFNy i same problemy, a już dziś istnieją takie knoty jak Kalisz Misktat zakłócające programy czeskiego sąsiada - sorry dla nadajników dużej mocy kanały 26,28 i 31 w pasie 200km od granicy powinny być absolutnie wolne, a jak już jest knot to powinien pracować w odwrotnej polaryzacji czego na UHF się w PL nie spotyka. W zasadzie każdy kto proponuje wyjście tv z VHFu działa przeciwko jej rozwojowi, różnorodności i ofercie, to życie powinno weryfikować czy są chętni koncesjonariusze na to pasmo a nie żadni planiści, którzy w wielu wypadkach powodują kolizje i zakłócenia. I na koniec opowieści o powtórkach - proszę zobaczyć na ofertę na UHF - tam też są powtórki - jeśli kogoś stać na płacenie za prąd i za miejsce na nadawanie tego to nie widzę problemu, bardziej zastanowiłbym się nad muxem 4.
odpowiedź
User
miś społeczny
No i robi się bajzel.
odpowiedź
User
@Mikolaj
Pal licho z dvb-t2. Ale hevec namiesza rowno i myślę że w połowie roku wyniki stacji TVP opartej na siłę naziemnej tv i starszych odbiorców mogą polecieć łeb na szyję.

Dla tego w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się najazdu Kurskiego na Nielsena, bo wyniki wskażą, że oglądalność TVP spadnie. Zrobią to samo co Kamińska w PR - jak słuchalność radia spada do najniższych w historii to nagle podważa się całe badanie.
odpowiedź