SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Polskiego BBC nie ma i nie będzie”. Ekspertów pytamy: jak naprawić radio

Postawienie w stan likwidacji lokalnych rozgłośni radiowych to szansa na ocenę ich sytuacji finansowej. Weryfikację sposobów zatrudnienia i wysokości wynagrodzeń. I na walkę z upolitycznieniem, które za rządów PiS osiągnęło taki stopień, że nawet prezentacja kultury, była mu podporządkowana. W jakim kierunku powinno pójść „nowe” radio regionalne, żeby spełniało swoje zadania informacyjne, kulturotwórcze i sprzyjało budowaniu społeczeństwa obywatelskiego? Jak powinno być finansowane? Pytamy medioznawców.

Dołącz do dyskusji: „Polskiego BBC nie ma i nie będzie”. Ekspertów pytamy: jak naprawić radio

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dobraj
Zmiany dla ymian. Bardzo to madre. A po tem za osiem lat kolejna rewolucja,nic stalego.

Jakie osiem? Jaka rewolucja? W programach Polskiego Radia od wieku nie przeprowadzono większej reformy. Najwyżej dodawano nowy program, ale stare nie były za bardzo tykane. Największa zmiana w Jedynce to skrócenie hejnału. Już dawno sprawdzono, że tylko stali słuchacze znają format swojej ulubionej stacji. Kto stacji nie słucha, nie wie co kryje się za nazwą Dwójka. Czas programów radiowych dla wszystkich i o wszystkim już dawno dobieg końca.
Bo za osiem lat przyjdzie ktos z inna koncepcja. Wladze radiowe sie zmieniaja. Celem powinna bc wzgledna stalosc programu a nie ciagle zmiany dla samych zmian.
odpowiedź
User
ddd
Media muszą trafić do samorządów regionalnych ale nie w ten sposób, że jeden samorząd kontroluje jedno medium.


I tu dopiero nowe pole do politycznych zapędów.
BBC nie jest pod żadnym samorządem.
odpowiedź