SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Do Sejmu trafił projekt zwiększający ilość polskiej muzyki w radio. Nadawcy: To przyniesie więcej szkody niż pożytku

Niezrzeszony poseł Piotr Liroy-Marzec złożył w Sejmie projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Przewiduje on, że 50 procent oferty muzycznej rozgłośni radiowych muszą stanowić utwory polskich twórców i wykonawców. - Chcemy powrócić do momentu, w którym będzie można mówić o wolnej konkurencji na rynku muzycznym - tłumaczy serwisowi Wirtualnemedia.pl autor projektu. Z kolei nadawcy uważają nowe przepisy za całkowicie zbędne i szkodliwe dla branży radiowej i muzycznej.

Dołącz do dyskusji: Do Sejmu trafił projekt zwiększający ilość polskiej muzyki w radio. Nadawcy: To przyniesie więcej szkody niż pożytku

90 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XXX
"Warto w tym miejscu dodać, że w większości europejskich stacji radiowych promowana jest muzyka rodzima. W niektórych krajach Unii Europejskiej stanowi ona nawet 90 % emitowanych utworów."
Liroy bez przesady! Sprawdź sam. Na rynku niemieckim, niemieckojęzyczne utwory w stacjach komercyjnych pojawiają się średnio co 4 do 6 utworów emitowanych przez stacje w ciągu dnia i nocy.
Kiedy słyszę takie wytyczne jak w/w projekt, myślę o "stalinowskich szczekaczkach" w radzieckich domach.. i słynne socjalistyczne wezwanie lat 60-tych "Polska młodzież śpiewa polskie piosenki".
W tym kontekście zamiast "wolność kocham i rozumiem", ciśnie mi się na usta Liroyowe "Jebać mi się chce"
0 0
odpowiedź
User
Tadeusz
Nie będę rozwodził się nad tym ile i gdzie mają nadawać polskiej piosenki.Powiem tylko tak, powtórzę słowa pewnej pani mieszkającej poza granicami naszego kraju; szlag mnie trafia jak włączam polskie radio ,nic nie słyszę tylko piosenki w języku angielskim ,dotyczy to również pierwszego programu.Trudno się z tym nie zgodzić. Ile miejsca jest w stacjach niemieckich angielskojęzycznych czy francuskich dla naszych piosenek. Warto się nad tym zastanowić.
0 0
odpowiedź
User
aZaliż
"Chcemy powrócić do momentu, w którym będzie można mówić o wolnej konkurencji na rynku muzycznym"

O jakiej wolnej konkurencji mowa, skoro projekt zakłada ZMUSZANIE do nadawania polskiej muzyki?

0 0
odpowiedź