SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radiofonia kończy nadawanie. Po 28 latach Kraków bez rozgłośni akademickiej

20 lutego wygasa koncesja na nadawanie programu krakowskiej Radiofonii. Rozgłośnia od dziewięciu lat współpracowała z Grupą RMF. - Podtrzymywanie jej w takim kształcie nie ma sensu, ponieważ radio musi mieć jakąś wartość, a to nie ma żadnej - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Joanna Sajdłowska, prezes Fundacji Krakowskiego Radia Akademickiego Żak, która jest nadawcą Radiofonii.

Dołącz do dyskusji: Radiofonia kończy nadawanie. Po 28 latach Kraków bez rozgłośni akademickiej

78 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Teka
No jak się tyle czasu nadawało z masztu EmiTela na Malczewskiego to nic dziwnego, że takie koszty były.
Brak tam mądrych głów.


Bzdura. Radiofonia jak i RMF Classic nadawane są z Kopca Kościuszki. Dobrze sprawdzić zanim się coś napisze.
0 0
odpowiedź
User
student
Dawno się tak nie uśmiałem, czytając artykuł. Studenci nie chcą nadawać w FM? Zapewniam, że każde internetowe radio studenckie w Krakowie chciałoby nadawać w eterze, ale nie może ze względów finansowych. Z kolei studenci wolą iść do radia, gdzie daje się im pełną swobodę twórczą, a nie do rozgłośni, która jest sformatowana, i nie ma w niej miejsca na własne audycje.
0 0
odpowiedź
User
absolwent
Jakie to niebotyczne koszty musiałyby ponieść uczelnie, żeby przywrócić Radiofonię do życia? Koszt obecnej koncesji na dziesięć lat to 200.873 zł. W dodatku można to rozłożyć na raty w KRRiT, więc wychodzi 20 tys. zł rocznie. Spokojnie udźwignie to każdy człowiek obecnej fundacji. Nadajnik dałoby radę postawić nawet na dachu. Studenci będą pracować za darmo, tylko trzeba im dać taką możliwość, a nie zamykać kampusy i tłumaczyć się potem, że nie ma chętnych. Jakoś inne rozgłośnie dają radę w pojedynkę, np. Radio Centrum Politechniki Rzeszowskiej, a w Krakowie największe uczelnie w Polsce nie potrafią złożyć się po kilkadziesiąt tysięcy złotych.
0 0
odpowiedź