SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska chce rewolucji w abonamencie RTV: rejestrować trzeba będzie brak telewizora i radia

W Telewizji Polskiej opracowano projekt nowych zasad pobierania abonamentu radiowo-telewizyjnego, według których rejestrować trzeba będzie nie jak dotychczas telewizory i radia, tylko nieposiadanie ich. - Dla Polaków w 97 proc. gospodarstw domowych to prawdziwe ułatwienie - podkreśla prezes TVP Jacek Kurski. W efekcie zmian wpływy z abonamentu mają wzrosnąć kilkukrotnie.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska chce rewolucji w abonamencie RTV: rejestrować trzeba będzie brak telewizora i radia

70 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Misiek
Kiepsko przemyslana idea. Mozna posiadac telewizor ale nie podlaczony do sieci a jedynie do odtwarzacza DVD lub komputera przez zlacze HDMI jako duzy monitor. Mozna tez posiadac telewizor w domu, podlaczony ale uszkodzony. Nie dziala od 3 miesiecy, mam placic? W koncu, mozna posiadac inne urzadzenia audiowizualne, ktore sa podlaczone do tego czy innego zrodla tresci medialnej a ktore nie wygladaja jak telewizor. Czy to znaczy, ze listonosz bedzie dokonywal analizy inzynieryjnej wszystkich produktow w domu, by okreslic co moze uchodzic za telewizor a co nie? Czy ma do tego kwalifikacje?

Wg mnie jesli TVP emituje programy i sa one automatycznie dostepne w ramach umowy z TV kablowa, to ustawa powinna wymusic na operatorach kablowki uiszczanie stosownych oplat dla kazdego, kto ma aktualna umowe z kablowka. Placisz za kabel to czesc tej kwoty idzie automatycznie do telewizji publicznej. Nie masz kablowki czy satelity z dostepem do TVP, to nic od widza nie dostaja. To nie chodzi o to, kto ma telewizor w domu, bo wiele innych urzadzen zastepuje dzis telewizory a bedzie ich wiecej. Wazne jest kto ma kontraktowo dostep do tresci emitowanych przez TVP.

Naturalnie jesli znajdzie sie emitter tresci, ktory nie udostepnia kanalu TVP, z ktorym podpiszemy umowe (jesli takowy dostanie koncesje na kraj), to wowczas pieniadze nie naleza sie TVP, bo ich product medialny nie jest dostepny.

Tak naprawde to jesli TVP i polskie rzady chcialyby ustabilizowac finance telewizji publicznej to powinni zaproponowac Polakom w referendum, by oplata na telewizje byla czescia indywidualnego podatku dochodowego. Osoby bez pracy i bez dochodow i tak nie maja z czego abonament zaplacic a reszta bylaby pobierana automatycznie przez Urzad Skarbowy w ramach rocznej deklaracji.

Tylko aby to zaproponowac to trzeba miec nadzieje, ze ludzie sie na to zgodza. A na to sie nie zanosi, wiec wszelkie inne proby sa skazane na niepowodzenie lub silne protesty. Nie wiem czy to sie rzadzacej partii politycznie oplaci.

Misiek
odpowiedź
User
misiek
Rząd stać rozdawać 500 + a nie potrafią dać na własną ( publiczną) TV 15 zł. Paranoja!
odpowiedź
User
alec
To zrozumiałe p kurski że nie zarejestrował się pan jako normalny.
odpowiedź