Łódź i Szczecin zainspirowały się świątecznym plakatem Warszawy. "Emocje wywołują wzrost zasięgów"
Skrytykowany przez kilku polityków świąteczny plakat władz Warszawy z życzeniami świątecznymi stał się inspiracją m.in. dla Łodzi, która stworzyła bożonarodzeniową kreację w podobnej stylistyce. Świąteczny plakat pojawił się też na profilu Szczecina. - To rzadki przypadek swoistej komunikacji miast w kontekście real-time-marketingu - komentuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl dr inż. Jacek Kotarbiński, ekonomista i ekspert ds. marketingu.
Dołącz do dyskusji: Łódź i Szczecin zainspirowały się świątecznym plakatem Warszawy. "Emocje wywołują wzrost zasięgów"
To kto się w końcu rodził 25. grudnia, bóg ojciec czy bóg syn, czy może boży syn w formie człowieka? Jeżeli Chrześcijaństwo jest religią monoteistyczną, to ile bogów mają chrześcijanie? Ojciec, syn i duch święty, to jest już trzech. A wszystkich świętych jest wiele więcej. Jeżeli tam zasiada syn boży i duch święty, to dlaczego świętujemy Boże Narodzenie a nie Narodzenie syna bożego?
Boże Narodzenie jest świętem organizacji, która Galileuszowi zabraniała twierdzenie, że ziemia jest okrągła, Johannes Gutenberg miał drukować tylko biblię a kompozytorom zabraniano pisanie innym utworów niż hymnów modlitewnych. Głową państwa zarządzającą tą religią jest dyktator, wybrany przez osoby zwiezione z całego świata w celu wyboru nowego dyktatora. I to jest wzór dla polityków partii rządzącej?
"Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył." Nie możliwe, a co widzimy w szopkach? Syna bożego?
Po tylu latach religii w szkole nadal nie wiesz, że 25. grudzień jest świętem pogańskim? Nikt nie wie, kiedy urodził się Chrystus. Kiedy rzymianie zastąpili religię Boga Słońca Chrześcijaństwem, to było im obojętnie, kiedy urodził się Jezus. Z religiami jest jak z matrioszką, nakładasz święto jednej religii na święto innej religii, miejsce kultu religijnego jednego wyznania zajmują wyznawcy innego kultu np. w św. Lipce. Na Pomorzu dominowała kiedyś mitologia bałtyjska. Jeżeli chcesz powrotu do tradycji, to do prawdziwych! Kto jest poganinem zależy od punktu widzenia, w każdym razie jest to deprecjonujące określenie używane przez Chrześcijan wobec wyznawców innych religii.