SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kraje Unii Europejskiej przyjęły dyrektywę o prawach autorskich, Polska zagłosowała przeciw

Przedstawiciele rządów państwa członkowskich Unii Europejskiej ostatecznie przegłosowali dyrektywę o prawach autorskich. Przeciw było sześć krajów, m.in. Polska.

Dołącz do dyskusji: Kraje Unii Europejskiej przyjęły dyrektywę o prawach autorskich, Polska zagłosowała przeciw

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mm
Jestem wydawcą nowych mediów. Mam portale i aplikacje. Twór zwany Instytutem Monitorowania Mediów regularnie rżnie mogę treści "Dla swoich klientów". Jak myślisz, czy mam z tego chociaż złotówkę? Nie mam. A gdy poprosiłem o wynagrodzenie, to zaśmiali mi się w twarz.

To tak, jakby ktoś sobie jeździł w nocy Twoim samochodem, bo "przecież wtedy i tak śpisz"
Kto wie, czy jeszcze nie będzie tak, że ci, którzy sami popierali dyrektywę o prawach autorskich będą narzekać, że "w internecie nic nie ma" i że

oni pierwsi pójdą pod konkretne budynki i będą wrzeszczeć demokracja,wolność,konstytucja,śmierdzi duszne powietrze,a jak trzeba to puszczą pod oknami szkoły,w której uczniowie piszą egzamin ryki swoje lub trzody;ciężka praca,co zrobić,każdy orze...a jak nie może,albo może więcej...albo chciałby...jednemu się udaje,innemu nie.Egzaminy,ich sens osobny temat;na razie płonęła katedra w Paryżu,oby nic kolejnego.A aplikacje niemieckich,francuskich marketów przetrwają,no chyba,ze faktycznie ludzie i to odrzucą w konsekwencji.

Bardzo cię proszę, opanuj najpierw język polski a potem komentuj. Ewentualnie możesz poprosić kogoś kompetentnego przed publikacją. Tego czytać się nie da. Mój syn po gimnazjum składniej się wypowiada.
odpowiedź
User
pasożyt
I tak właśnie zaczyna się koniec wolnego internetu...
sam jesteś wolny internet.
odpowiedź
User
no nie do końca
„Stare” media, które przespały rozwój Internetu, teraz chcą się nachapać kosztem tych, które pomyślały perspektywicznie i w porę dostrzegły potencjał Sieci. Nie kocham Google ani Facebooka, ale trudno zaprzeczyć temu, że to one ukształtowały Internet, jaki znamy dzisiaj - podczas, gdy tradcyjnym wydawcom/nadawcom przez lata nie chciało się inwestować nawet w porządne strony internetowe. Teraz nagle obudzili się oni z ręką w nocniku i lobbingiem w Europarlamencie próbują nadrobić stracony czas. Wbrew pozorom w tej dyrektywie wcale nie idzie o interes twórców, którzy - na co wszystko wskazuje - wciąż będą wynagradzani promilami przychodów korporacji (choć YouTube`owi oddać należy tyle, że w ogóle wpadł na pomysł dzielenia się zyskiem z niezależnymi twórcami). Jest to wyłącznie wojna „starych” i „nowych” gigantów: tych, którzy celowo hamowali rozwój Internetu, widząc w nim konkurencję, i tych, którzy w Internet inwestowali, by wreszcie zacząć na nim zarabiać. Korporacje to generalnie nie mój świat, ale patrząc z perspektywy użytkownika Sieci, wolę jednak kibicować tym drugim.

w jaki sposób ukształtowały? Przecież to jest absoulutny monopol firm z USA. Nikt nikogo nie chce obrabować - jednak wydaje mi się, że zarabiając na czyjejś pracy należy się mu zapłata. Idąc Twoją logiką - równie dobrze Unia Europejska może "zbanować" w EU googla i postawić swoją wyszukiwarę bazując na ich algorytmach i nie płacić im za to. FB i google już nie raz pokazały jak dziurawe jest ich "ludzkie" podejście do wartości, których rzekomo bronią. Poziom wolności (wynikający z bezradności / przekupstwa parlamentu europeskiego / bezwładności tego ciała) jakim cieszą się amerykańskie firmy w Europie jest uwłaczający staremu kontynentowi.
odpowiedź