W polskich reklamach brakuje homoseksualistów, bo firmy obawiają się naruszyć tradycję i stereotypy
Pary homoseksualne w reklamach już nie bulwersują i stają się normą w krajach zachodnich. Na polskim rynku wciąż nie ma akceptacji na pokazywanie takich związków w kampaniach marketingowych. Według ekspertów z agencji reklamowych jesteśmy krajem o bardzo niskim poziomie tolerancji względem inności, szczególnie o charakterze seksualnym, a lęk marketerów budzą możliwe reakcje środowisk prawicowych, skłonnych do przemocy, organizowania bojkotów konsumenckich czy potencjalnych ataków na sklepy lub strony internetowe.
Dołącz do dyskusji: W polskich reklamach brakuje homoseksualistów, bo firmy obawiają się naruszyć tradycję i stereotypy
Nie dziwi mnie, że w Polsce nie ma reklam skierowanych do LGBT z powodu polskiej homofobii. Firma może więcej stracić niż zyskać. Chociaż żadnego bojkotu raczej by nie było bo w Polsce siła konsumencka jest jeszcze niewielka. Dlatego nie udał się bojkot Reserved po ucieczce z podatkami na Cypr i nie udałby się bojkot firmy przyjaznej LGBT. W Polsce pierwszymi firmami które zdecydują sie na taki krok będą takie które kierują swoje produkty i usługi do osób zamożniejszych, z wyższym wykształceniem, wyjeżdżających zagranicę, w wieku 30-50 lat, mieszkające w dużych miastach. Bo takie osoby są bardziej tolerancyjne i nie będzie im przeszkadzać reklama skierowana do środowisk LGBT. Czyli na pewno nie będzie to np Coca-Cola czy inna firma z branży FMCG bo ona ma zbyt szeroki krąg konsumentów. Ale już np Kruk, Witchen, producenci odzieży z wyższej półki już tak.
Raczek i Szczygielski 23 lata.
Waldorff i Jankowski 60 lat (do śmierci Waldorffa).
Do 20 lat mi jeszcze trochę brakuje ale 8 już za nami i jakoś na złość tobie i tobie podobnym jakoś nic się w naszym związku nie sypie więc jest szansa nie tylko na 20 ale i na 50 lat jeśli dożyjemy.
już wystarczy że są te brodate cioty!!!!