Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Na antenie Telewizji Republika pojawiły się trzyminutowe spoty z telezakupami. Kampanie reklamowe ze stacji wycofują natomiast kolejne firmy. - Spoty, które mamy, przesunęliśmy na prime time, bo wtedy lepiej się na nich zarabia - tłumaczy szef stacji Tomasz Sakiewicz.
2 lipca radio Muzo FM zmieniło nazwę nadawanego programu na Eska Rock, jednocześnie Eska Rock w Warszawie zmieniła nazwę na Eska Rock Warszawa. Marka Eska Rock ze swoim nowym linerem „Dobrze Rockuje” pojawiła się, poza Warszawą, we Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy, Olsztynie, Kielcach, Gdańsku, Poznaniu i Łodzi.
Telewizja Republika podpisała w piątek umowę z Emitelem, operatorem MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Firma wysłała instrukcję do pracowników technicznych, aby rozpocząć nadawanie na multipleksie. Nastąpiło to w piątek około godziny 16.00. Republika jest dostępna na 51. kanale (LCN).
Po przejęciu władzy obecna opozycja może postawić spółki mediów publicznych w stan likwidacji. Sebastian Urban, radca prawny z Kancelarii Prawnej Media w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zauważa, że wiąże się to z wyznaczeniem likwidatorów w TVP i Polskim Radiu. Tylko sąd może nakazać im powstrzymanie się od wykonywania swoich funkcji.
- Wiem, że pan Stanowski postrzega swoją działalność jako przewrót kopernikański w świecie globalnych mediów, ale wydaje mi się, że jakoś przetrwamy ten wstrząs - mówił członek zarządu Agory Wojciech Bartkowiak. Zarząd pytany był o reakcję Krzysztofa Stanowskiego na teksty „Gazety Wyborczej” na jego temat. Czy to gwóźdź do trumny tytułu? - Wyniki segmentów pokazują, że nie kładziemy się do trumny. Wręcz odwrotnie, raczej jesteśmy niebezpiecznym zombie, wstajemy i wychodzimy na światło dzienne - dodał Bartkowiak.
Serwis ogłoszeń lokalnych Tablica.pl (należący do Grupy Allegro.pl) zaczął działać pod nazwą OLX.pl, globalną marką koncernu Naspers. Bez zmian pozostają layout witryny i zasady korzystania z niej.
Drwi, sapie, przewraca oczami – podkreślając niezadowolenie. Zaprasza gości, ale często nie interesuje go to, co mówią. Robert Mazurek ma nawet swoje fakty. - Jeśli dziennikarz zostaje gwiazdą i wchodzi w taką sferę niewyjaśniania świata ludziom, niepokazywania faktów, tylko tłumaczenia poprzez siebie, poprzez swoje opinie, to się można w tym zatracić i mi się wydaje, że to jest jego problem – mówi Wirtualnemedia.pl Łukasz Zboralski, redaktor naczelny portalu BRD24.
W piątek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że ogólnopolski MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej zasilą: TV Republika i wPolsce24 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Na ósmy multipleks nie trafią zatem węgierska PTV i Polska24. Stacja Tomasza Sakiewicza pochwaliła się koncesją jeszcze przed oficjalnym komunikatem KRRiT.
Ekipa reporterska Telewizji Republika nie została we wtorek wpuszczona na konferencję prasową premiera Donalda Tuska. - To jest coś absolutnie skandalicznego, niebywałego i coś co nie powinno mieć miejsca w demokratycznym kraju - podkreślił dziennikarz stacji Adrian Borecki.
„Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni”, jeden z najpopularniejszych programów Polsatu, od kilku tygodni nagrywa do puszki. Przed wyborami stacja wstrzymała emisję kolejnych odcinków i nie wygląda na to, że powrócą na antenę. Twórcy kabaretu spotkali się z dyrekcją Polsatu, ale nie usłyszeli żadnych konkretów. - Kończy się sezon i nie da się ukryć, że nasze zaufanie do stacji zostało podkopane, więc dajemy sobie prawo do wygłoszenia orędzia na wzór naszego prezydenta. Może zrobimy jego transmisję na żywo na moim Instagramie - zapowiada Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju.
- Nie uważam, żeby wspólne działania mediów w taki sposób były rzeczą właściwą: przypomina to aktywność taksówkarzy blokujących miasto - mówi o proteście „Media bez wyboru” redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki. Protest krytykują także Tomasz Sakiewicz z „Gazety Polskiej” i Michał Karnowski z wPolityce.pl i "Sieci".
Krótko po wydaniu komunikatu o odwołaniu zarządów mediów publicznych i PAP przez ministra kultury przestał działać kanał TVP Info. Odbiór przerwano w telewizji naziemnej, satelitarnej i aplikacji mobilnej. O godzinie 12:00 nie wyemitowano “Wiadomości” na antenie TVP1.
Grupa RMF bada zgłoszenia pracowników o „niewłaściwych zachowaniach”, do jakich miało dochodzić w firmie - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Od kilku tygodni spływają one do zarządu za pośrednictwem służącego do tego narzędzia. Najczęściej w zgłoszeniach ma pojawiać się nazwisko wieloletniego szefa jednego z działów w RMF FM. Firma potwierdza tylko, że trwa postępowanie, nie zdradza żadnych szczegółów.
Dziennikarze Interii, Polsatu czy RMF FM byli w ostatnich latach wstrzymywani i uciszani, żeby nie krytykować obozu rządzącego - ocenił Wojciech Czuchnowski z „Gazety Wyborczej”. - Albo pan Czuchnowski nas nie słucha i nie czyta, albo uprawia czarny PR - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF.
W środę o godz. 11.18 zakończyło nadawanie TVP Info, które tego dnia miało średnio 0,87 proc. udziału w rynku. Była to szósta najchętniej oglądana stacja newsowa w Polsce. Liderem było TVN24, a rekordy oglądalności zanotowały prawicowe komercyjne kanały TV Republika (2,61 proc.) i Telewizja wPolsce.pl (0,15 proc.) - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.
- Nie zostałem zwolniony, ale robię sobie teraz przerwę, żeby nabrać inspiracji i odpocząć - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Migała, który w ostatnich latach był związany z radiową Trójką. Dziennikarz nie pracuje już w mediach. Jest warszawskim taksówkarzem.
W piątek o 8.00 rusza nowy program śniadaniowy “Halo tu Polsat”, który nadawany będzie w Polsacie trzy razy w tygodniu. Magazyn poprowadzą trzy duety gospodarzy - Nasze pary mają za sobą doskonałe doświadczenie we wspólnym prowadzeniu programów. Bardzo doświadczony jest też skład produkcyjny - mówi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, członek zarządu i dyrektor programowy Telewizji Polsat.
Do "Przeglądu Sportowego" chodził po lekcjach w podstawówce. Pierwszą książkę napisał mając 20 lat. Teraz Krzysztof Stanowski, dziennikarz sportowy z 25-letnim stażem jest gwiazdą założonego przez siebie Kanału Sportowego. - Dziś to bardziej biznesmen. Weszło to jego biznes, a biznes jest po to, by na nim zarabiać. Krzysiek wie, jak to robić - mówi Marek Wawrzynowski, dziennikarz sportowy Wp.pl.
Robert Mazurek poinformował, że rozstaje się ze stacją RMF FM, w której od jesieni 2016 roku prowadzi poranne rozmowy z politykami. RMF FM zapowiada już, kto zastąpi Mazurka jako gospodarz tych wywiadów.
Powołany kilka dni temu na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej Tomasz Sygut rozesłał list do pracowników. Pochwalił w nim m.in. debiut programu „19.30”. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl program jest nagrywany w obiekcie wynajętym od ZPR Media z uwagi na obawy o sabotaż.