Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Niezmiennie liderem widowni wśród stacji informacyjnych jest kanał TVN24 – tak było też w lipcu 2024 roku. Na drugie miejsce - po ogromnym wzroście - awansowała Telewizja Republika. Spory spadek TVP Info skutkował tym, że w grupie komercyjnej 16-59 kanał ten został wyprzedzony przez Wydarzenia 24.
Dziennikarka kulturalna Katarzyna Borowiecka żegna się z internetowym Radiem 357. Postanowiła wrócić do radiowej Trójki, którą od niedawna zarządzają Agnieszka Szydłowska i Michał Nogaś.
Dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski zabrał głos po tym jak Telewizja Polska zawiesiła w sobotę Przemysława Babiarza. - Bardzo cenię i szanuję Przemysława Babiarza jako wybitnego dziennikarza, co nie zmienia faktu, że komentarzem sprzeniewierzył się misji, którą nam jako dziennikarzom sportowym telewizji publicznej powierzono - napisał Kwiatkowski, zaznaczając, że Babiarz nie został zawieszony za poglądy.
Komentator sportowy Przemysław Babiarz został przywrócony do pracy w TVP po spotkaniu z władzami stacji – podaje „Fakt”. Słynnego dziennikarza zawieszono po słowach w trakcie ceremonii otwarcia letnich igrzysk olimpijskich. TVP oficjalnie potwierdziło już odwieszenie dziennikarza.
Telewizja Polska rozpoczęła likwidację dyrekcji większości anten tematycznych, które mają przejść pod biuro programowe - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Proces ma potrwać do 29 lutego br. Nadal samodzielnie działać będą kanały międzynarodowe czy TVP Sport. Nie ma też mowy o zakończeniu emisji przez żadną stacją. Pojawiają się jednak obawy o ich jakość w przyszłości.
W czwartek o 7.00 została nadana przedpremierowa audycja Marcina Łukawskiego w Open.FM Wirtualnej Polski. Słuchało jej około 30 tys. użytkowników. Redakcja Radia 357 rozważa nadawanie w formule kilku godzin dziennie, jeszcze przed startem stacji, ale Tomasz Michniewicz zastrzega, że "na razie to luźny pomysł".
Radio ESKA należące do Grupy ZPR Media zapowiada reorganizację pracy redakcji lokalnych. - Będziemy tworzyć więcej lokalnych treści multimedialnych coraz wyższej jakości, zarówno na potrzeby anteny radiowej, jak i serwisów internetowych stacji - mówi Paweł Szaniawski, wiceprezes Radia ESKA. Jednocześnie rozgłośnia rezygnuje z popołudniowych programów prowadzonych przez lokalnych prezenterów. Odchodzi także Elżbieta Dutkiewicz, dyrektor programowa, która nadzorowała pracę lokalnych zespołów.
Z pracy w Radiu 357 rezygnuje jeden z założycieli tej stacji, Tomasz Michniewicz - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarz będzie prowadził swoją audycję "No to co teraz?" najwyżej jeszcze kilka tygodni. - Obiecałem redakcji, że zostanę na antenie tak długo, jak będzie trzeba, ale decyzję już podjąłem - mówi nam Michniewicz. To kolejna osoba, znikająca z rozgłośni.
Mateusz Tomaszuk, sekretarz programu w Programie Trzecim Polskiego Radia i prowadzący audycję „Konstelacja M.”, nie będzie już współpracował z rozgłośnią. Polskie Radio informuje, że współpraca kończy się wraz z wygasającą umową. Tomaszuk z Polskim Radiem związany był prawie dziesięć lat.
Rafał Wojda dołączył do prowadzących pasmo „Wstajesz i wiesz” w TVN24. Z Grupą TVN jest związany od 11 lat, w ostatnich latach zajmował się przede wszystkim TVN24 BiS.
Tomasz Sakiewicz, szef „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i TV Republika, liczy że po prawdopodobnej utracie władzy przez PiS jego media zanotują wzrost zainteresowania ze strony odbiorców. Nie wyklucza współpracy z częścią swoich byłych dziennikarzy, którzy kilka lat temu odeszli do TVP i Polskiego Radia, chociaż nie może zapewnić równie dobrych zarobków. - Znam też ludzi ideowych, którzy będą chcieli pracować ze względu na to, że odpowiada im taki nurt - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.
Zwolnienia, likwidacje działów, sprawa Marcina Kąckiego, subskrypcje i przyszłość „Gazety Wyborczej” (cyfrowej i papierowej) - o tym wszystkim rozmawiamy z Romanem Imielskim w pierwszym wywiadzie po objęciu przez niego funkcji pierwszego zastępcy redaktora naczelnego.
Dziennikarka Małgorzata Świtała (poprzednio Steckiewicz) odeszła z TVP Info. Za dwa tygodnie zacznie pracę w Polsat News, gdzie będzie prowadzić pasmo „W rytmie dnia”.
Dziennikarz sportowy Tomasz Gorazdowski złożył w poniedziałek wypowiedzenie i po 25 latach pracy rozstaje się z radiową Trójką. Zdecydował się na to, ponieważ został przeniesiony z redakcji sportowej do działu analiz - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Janusz Daszczyński nie jest jedyną osobą proponowaną przez szykujące się do przejęcia władzy partie na prezesa Telewizji Polskiej. Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl, przymierzany do tego jest także Jan Dworak - w przeszłości m.in. prezes TVP i przewodniczący KRRiT. - Ma duże doświadczenie, a co ważne znalazłby większe poparcie wśród koalicjantów niż Daszczyński - słyszymy od polityków PO. Niedawno Dworak przedstawił plan rozwoju regionalnych oddziałów TVP w ścisłej współpracy z Polskim Radiem.
Jaki jest Krzysztof Stanowski, wiemy wszyscy. Jednemu z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy sportowych w Polsce trudno odmówić zmysłu biznesowego, ale liczba zwyczajnie niemądrych publicznych wypowiedzi, które padły z jego ust już dawno przekroczyła dopuszczalne normy. Trochę o to Stanowskiemu chodzi, by budować rozpoznawalność przez kontrowersje, ale gdzieś trzeba postawić granicę. I niechże nią będzie chociaż niewolnictwo!
- Dziękuję, że ze swoich wyżyn zawodowych pochylił się Pan nad niedolą naszych pożal się Boże nowych pokoleń dziennikarskich. Tym roszczeniowym młodziakom palma odbija od nadmiaru wolnego czasu! - pisze do Roberta Mazurka emerytowany dziennikarz, którego list przygotował do publikacji Tomasz Wojtas.
Krajowy Instytut Mediów ma w ciągu dwóch miesięcy przedstawić nowe badania dotyczące oglądalności telewizji. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski nie krył w Senacie zaniepokojenia panującymi na rynku trendami. Mówił o znaczącym odpływie młodych widzów do streamingu i ostrzegał przed sztuczną inteligencją.
Serwis blogowy Blog.pl (należący do Grupy Onet-RAS Polska) z końcem stycznia 2018 roku zostanie zamknięty. - To efekt rosnącej roli mediów społecznościowych, które - jako centrum tworzenia społeczności i wymiany myśli w internecie - przejęły rolę blogów - mówi Wirtualnemedia.pl Paweł Jurek, dyrektor zarządzający segmentem Onet.
Michał i Jacek Karnowscy oraz dwóch innych menedżerów Fratrii uruchomiło Fundację Media w Polsce, która ma m.in. wspierać niezależność i pluralizm mediów. W „Sieciach” i na wPolityce pojawiły się zachęty, żeby przelewać fundacji pieniądze.