Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
TVP2 kończy emisję “Szansy na sukces”. Powodem tej decyzji jest odejście Wojciecha Manna, który przez 19 lat prowadził program. - Miałam nadzieję, że uda nam się dotrwać do 20-lecia “Szansy” - nie kryje żalu Elżbieta Skrętkowska, autorka programu.
Danuta Holecka, Małgorzata Żochowska i Edyta Lewandowska nie będą już prowadzić serwisów i magazynów na antenie TVP Info. Zespół prezenterów stacji zasilą Marta Kielczyk, Danuta Dobrzyńska, Michał Adamczyk oraz Piotr Maślak.
Dotychczasowa współprowadząca poranne pasmo w radiowej Trójce Małgorzata Łukowska pracuje nad autorską audycją lifestyle’ową, która miałaby być przedłużeniem porannego pasma „Pora na Trójkę” - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. W związku z tym dziennikarka zniknęła z „Pory na Trójkę”, którą od kilku tygodni prowadzi Łukasz „Ciechan” Ciechański. Od listopada jest on także odpowiedzialny za całą muzykę, nadawaną w stacji, przejął obowiązki Mariusza Owczarka.
Mateusz Tomaszuk wraca do Trójki. Został nowym zastępcą sekretarza programu, wcześniej był sekretarzem stacji.
Jacek Kurski staje się coraz lepszym prezesem Telewizji Polskiej, a jego odwołanie w marcu wynikało z tego, że „powstało takie oczekiwanie” - tłumaczy Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych. Zdaniem posłanki radiową Tróję trzeba ratować, bo działania byłego już dyrektora Kuby Strzyczkowskiego nie przyniosły wzrostu słuchalności. - Pani prezes Kamińska podjęła decyzję w interesie radia - uważa Lichocka.
W najbliższy poniedziałek emisję naziemną zacznie telewizja wPolsce24, należąca do wydawcy „Sieci” i wPolityce. W jej zespole jest wiele były gwiazd Telewizji Polskiej, m.in. Michał Adamczyk, Magdalena Ogórek, Marta Kielczyk i Jacek Łęski. Stacja podała pierwsze informacje o swojej ramówce.
O roszadach personalnych w radiowej Trójce oraz pojawieniu się prawicowych dziennikarzy, a także o tym, na czym polega unikalność tej anteny i planach na przyszłość rozmawiamy z Adamem Hlebowiczem, dyrektorem Programu 3 Polskiego Radia.
Jeszcze w tym tygodniu może dojść do rewolucji kadrowej w Telewizji Polskiej. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że za rekrutację do programów informacyjnych TVP prowadzi były wydawca Grzegorz Sajór. Nowym szefem “Wiadomości” ma być Paweł Płuska, a “Panoramy” - Jarosław Kulczycki. Propozycje pracy mieli otrzymać m.in. liczni dziennikarze Polsatu. Niektórych obowiązują wielomiesięczne okresy wypowiedzenia.
Danuta Holecka po kilkuletniej przerwie po raz czwarty dołącza do grona prezenterów głównych „Wiadomości” TVP1. Poprowadziła środowe wydanie serwisu.
Liczba spotów emitowanych w telewizji Republika jest ok. 4 razy mniejsza niż przed rokiem, ale stacja zarabia na reklamach dużo więcej. Wśród jej największych reklamodawców są m.in. takie marki jak Lidl i Plus - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.
Nocleg w pięciogwiazdkowym hotelu, wizyta i sesja zdjęciowa w radiu, a także kluczyki w kolorze nadwozia z autografem wybranego dziennikarza. Takie atrakcje czekają na patronów Radia 357, którzy do końca czerwca kupią samochód marki Mazda.
Michał Olszański nie będzie już gospodarzem „Magazynu Ekspresu Reporterów”, nowy sezon programu poprowadzi Mirosław Rogalski - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Po 21 latach nadszedł czas rozstania z TVP - komentuje nam Olszański.
Gość „Pytania na śniadanie” zarzucił prowadzącej program Agnieszce Szulim, że przyznała mu się, że od 15 lat pali marihuanę. Kierownictwo TVP 2 skierowało tę sprawę do wyjaśnienia przez Akademię Telewizyjną TVP. Zareagowała też sama prezenterka.
Emitowany w TVN24 program „Szkło kontaktowe” śledziło średnio 667 tys. widzów. Mający podobną formułę magazyn TVP Info „W tyle wizji” gromadził przed telewizorami 583 tys. osób. Z kolei „W tyle wizji ekstra” oglądało 562 tys. widzów - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Kultowy Program Trzeci Polskiego Radia, który niedawno świętował swoje 61-lecie, przez ostatnich kilka lat stracił milion słuchaczy. Odeszli do internetowych stacji za swoimi ulubionymi dziennikarzami. Czy Trójka ma szansę na odbudowanie swojej pozycji po wygranej opozycji w najbliższych wyborach parlamentarnych? - Część odbiorców, dla których radio publiczne, chociaż dzisiaj nieakceptowalne, jest wartością samą w sobie, chcieliby wrócić do Trójki, gdyby ona zmartwychwstała - mówi nam prof. Igor Borkowski, medioznawca.
Kolejni prezenterzy odchodzą z TVN24. Z początkiem marca z TVN Grupą Discovery żegna się Maciej Dolega, z firmą rozstaje się też Aleksandra Janiec - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
- Ta firma miała różne koleje losu i różnych prezesów - lepszych, gorszych, mądrzejszych i głupszych, ale nigdy w tak okrutny sposób nie została zaprzągnięta do hejtu, do niszczenia ludzi, propagandy. Tego już nie ma - mówił podczas prezentacji jesiennej ramówki Tomasz Sygut, dyrektor generalny Telewizji Polskiej.
Trwają powroty dawnych gwiazd TVP, które za czasów prezesury Jacka Kurskiego rozstały się z publicznym nadawcą. Jesienią na antenę wracają kolejne znane twarze: Robert Janowski, Barbara Kurdej-Szatan, Andrzej Piaseczny czy Michał Szpak. Czy ten ruch przełoży się na poprawę wizerunku lub oglądalności publicznej stacji? Pytani o to przez nas eksperci są zgodni: powrót dawnych prezenterów na antenę TVP to za mało, żeby odbudować pozycję publicznej stacji, a tym bardziej poszerzyć grono odbiorców.
TVN nie wznowi jesienią emisji na swojej antenie programu „Kawa na ławę”. W jego paśmie (niedziela 10.55) od października emitowany będzie program „Kobieta na krańcu świata” Martyny Wojciechowskiej.
Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń ujawnił, że Krzysztof Daukszewicz w SMS-ie po tym, jak zrezygnował ze współprowadzenia „Szkła kontaktowego”, napisał do niego: „Co sprawia przyjemność kiedy z ofiary człowiek zamienia się w kata? Ciekawi mnie to. Życzę sukcesów i na tym polu”.