Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Kończąca współpracę z TVP Info Karolina Pajączkowska w maju prosiła prezesa nadawcy Mateusza Matyszkowicza o spotkania, sugeruje, że była nieodpowiednio traktowana przez Michała Adamczyka. Do spotkania nie doszło, a administracja TVP wytknęła Pajączkowskiej błędy w skardze. Tymczasem po tekście Onetu w czwartek z pracownikami TAI spotkał się prezes Matyszkowicz i zapewnił: zmiany dyrektora TAI nie będzie, a spółka nie komentuje prywatnego życia pracowników.
Kinga Dobrzyńska na razie nie będzie kierować „Pytaniem na śniadanie” w TVP2. Telewizja Polska zaprzecza jednak, by została odwołana z funkcji producentki programu. - Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVP.
Dzień po przejęciu przez Agorę Eurozetu, nadawcy m.in. Radia Zet, nowy zarząd spółki spotkał się z zespołem. - Usłyszeliśmy zapewnienia, że nie nastąpią radykalne zmiany w sferze programowej, personalnej i finansowej - mówi jeden z pracowników. Na naszych łamach byli menadżerowie Eurozetu kreślą scenariusze dla byłej firmy na najbliższe miesiące.
Nie ma powrotu do „starej Trójki”, ale jej odbudowa na bazie tego, co znaliśmy, jest możliwa - mówią nasi rozmówcy. I choć większość dziennikarzy, która odeszła lub została zwolniona w ciągu ostatnich ośmiu lat, nie chce słyszeć o powrocie na Myśliwiecką, jest też takie grono, które poważnie rozważa taki powrót. - Niektórzy, także z nowych internetowych rozgłośni, mówią, że chętnie poprowadziliby jakieś audycje w Trójce - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Dorosz, szef Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego. Kuba Strzyczkowski zaś, zapytany czy wróciłby na dyrektorski fotel, w rozmowie z nami przyznaje: - Rozważyłbym taką propozycję, gdyby się pojawiła.
Michał Nogaś został dziś wicedyrektorem Trójki - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Majcher, redaktor naczelny i likwidator Polskiego Radia. Nogaś rozstaje się z „Gazetą Wyborczą”.
Producent słodyczy Wedel podmienił swoje reklamy w Telewizji Republika na planszę z definicją mowy nienawiści - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Reklamodawca w reakcji na skandaliczne wypowiedzi na tej antenie, podobnie jak wiele innych firm, wycofał się z promocji w telewizji Tomasza Sakiewicza. - Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie wykupionego z wyprzedzeniem czasu antenowego na emisję planszy prezentującej definicję mowy nienawiści autorstwa Rady Europy - odpowiada na pytania Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Wedla.
Grupa Wirtualna Polska zdementowała pogłoski o zakończeniu wsparcia komunikatora Tlen.pl i zniknięciu z sieci tej platformy. - Tlen.pl przestał być integralną częścią poczty o2, jednak aplikacja w komputerach będzie nadal funkcjonować - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Katarzyna Halicka, rzecznik Grupy WP.
Po kilkunastu dniach od uruchomienia zbiórki, Aleksandrę Kaczkowską wspiera na Patronite 106 osób, deklarujących już wpłatę niemal połowy kwoty, potrzebnej do funkcjonowania podcastowego studia. - Im szybciej pomożecie zapełnić mi tę patronite’ową skarbonkę, tym szybciej ruszę ze wszystkim i znowu będę mogła do Was mówić - zachęca swoich fanów dziennikarka.
"Apelujemy do przedstawicieli demokratycznej opozycji o samoograniczenie w kwestii kontroli mediów. Dotychczasowe doświadczenie nie pozostawia wątpliwości, że wpływ polityków na media osłabia je i pozbawia wiarygodności" - napisali w oświadczeniu byli i obecni dziennikarze Polskiego Radia. - Jest tu duża grupa publicystów i komentatorów politycznych o bardzo wyrazistych poglądach i służebnej postawie wobec wciąż rządzącej partii, którzy zdecydowanie nie powinni dłużej pracować w mediach publicznych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Dorosz, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego, dziennikarz radiowej Trójki.
Jak zapamiętamy kadencję Agnieszki Kamińskiej w roli prezesa Polskiego Radia? - Jest zdecydowanie najgorszym z prezesów, nawet na tle poprzedników nominowanych przez Prawo i Sprawiedliwość - mówi Juliusz Braun, były prezes TVP. Za kadencji Kamińskiej doszło m.in. do spadków słuchalności czy sporych zmian w Trójce. - Ogólny obraz jest zbyt stronniczy - dodaje medioznawca Jacek Dąbała.
Mikroprzedsiębiorcy bez rynkowego stażu mogą uzyskać debet w koncie firmowym tylko w pięciu bankach. Standardowe oprocentowanie takich pożyczek jest wysokie, bo sięga 17%-18% w skali roku, ale w niektórych przypadkach przedsiębiorcy mogą liczyć także na ofertę ze stawką 0%.
Marcin Wąsiewicz od 1 grudnia jest nowym dyrektorem radiowej Trójki. To kolejny szef tej stacji w ostatnich kilku latach. - Nawet gdyby wziąć najlepszego specjalistę z Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych, który zrobił kilka świetnych rozgłośni na świecie, nic by to nie pomogło. Trójka jest teraz Titanikiem, który zaległ głęboko pod wodą i nie ma już sensu wydobywać go na powierzchnię - komentuje Kamil Dąbrowa, były redaktor naczelny radiowej Jedynki.
- Chyba tylko my Polacy, którzy wyssaliśmy nienawiść z mlekiem matki, możemy to tak interpretować - napisała w piątek na Twitterze Magdalena Wolińska-Riedi, korespondentka Telewizji Polskiej we Włoszech. Po fali krytycznych komentarzy dziennikarka kilkukrotnie przeprosiła za swój wpis, ale TVP i tak zdecydowała się odsunąć ją od pracy.
Justyna Dobrosz-Oracz złożyła wypowiedzenie w “Gazecie Wyborczej” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarka przechodzi do Telewizji Polskiej. - Długo się zastanawiałam, ale postanowiłam jednak wrócić do TVP, bo trzeba odbudować media publiczne ze zgliszcz i przywrócić widzom wiarę w prawdę. To wielkie wyzwanie - mówi nam dziennikarka.
Władze radia RMF FM zawiesiły w pracy swojego wieloletniego dziennikarza Bogdana Zalewskiego po tym, jak napisał: „Jesteśmy na wojnie z Żydami! Nie pierwszy raz w naszej historii. (…)Jestem gotowy podnieść rzuconą mi jako Polakowi rękawicę. Szukam ludzi ducha i czynu”. - Redakcja stanowczo odcina się od wszelkich antysemickich zachowań. Jednocześnie zapewniamy, że podobne opinie nigdy nie pojawiły się i nie pojawią na antenie - stwierdził Maciej Brzozowski, rzecznik RMF FM. W sobotę Zalewski przeprosił za swoje słowa.
Z Telewizją Polską rozstaje się dziennikarz polityczny Miłosz Kłeczek. Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl ma pojawiać się na antenie TVP Info jeszcze tylko przez tydzień. - Zostaję do końca !!! - zapewnia Kłeczek.
Sławomir Siezieniewski, wieloletni dziennikarz TVP Info, dołączył do Radia Gdańsk, gdzie prowadzi audycję „Pomorze. Polska. Europa”. - W przyszłości będziemy rozszerzać jego obecność na antenie - mówi nam dyrektorka programowa stacji Joanna Matuszewska
W ramach zwolnień grupowych Agora zwolniła dział korekty „Gazety Wyborczej”. Jak przekazało nam biuro prasowe spółki, odtąd poprawnością językową mają zajmować się redaktorzy „wspomagani rozwiązaniami technologicznymi”.
Dziennikarz muzyczny Marek Sierocki nie będzie już przygotowywał materiałów do „Teleexpressu”. Telewizja Polska rozwiązała z nim umowę o pracę.
Od początku kwietnia w radiowej Trójce wywiady o tematyce politycznej będzie prowadziła Renata Grochal, obecnie dziennikarka „Newsweek Polska”. Polskie Radio żegna się natomiast z Beatą Michniewicz.